Bursa
Çok Bulutlu
20.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Büyükşehir ezip geçti: 47-90

Spor , 27 Aralık 2020 Pazar, 18:16

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde bu sezon için iddialı kadro oluşturan ve şampiyonluk hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Global Connect Travel Düzce engelini farklı geçti ve zirvedeki yerini korumayı başardı: 47-90

Büyükşehir ezip geçti: 47-90

Düzce Kalıcı Konutlar Merkez Salonu'nda oynanan mücadelene yeşil beyazlılar üstünlüğü kısa sürede eline geçirdi ve ilk çeyreği 22-13 önde kapatmayı başardı. İyi savunma yapan ve rakibine kolay sayı şansı tanımayan Bursa Büyükşehir Belediyespor soyunma odasına 38-21 önde gitmeyi başardı.

Üçüncü periyodda etkili oyununu sürdüren yeşil-beyazlı kadınlar bu bölümü 62- 31 önde girdi. Dördüncü periyotta ise kontrol tamamen Bursa ekibindeydi. İsabetli dış şutlarla fark giderek açıldı ve yeşil beyazlılar karşılaşmayı 90-47 gibi farklı skorla kazandı.

Bu mücadelede kadrosundaki tüm oyunculara şans veren Bursa Büyükşehir Belediyespor'da Betül Pehlivan ve Sanem Gamze Zeren 14'er, Sasha Godlet 13, Dilek Dedeoğlu 11 sayı ile çift haneli sayılara ulaşırken Gizem Mürvet Uca 9, Rabia Gülah Çelebi ve Yağmur Bul 8'er sayı ile galibiyete katkı koyan diğer isimler oldu.