Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Büyükşehir'in perilerine moral

Bursa , 19 Eylül 2020 Cumartesi, 16:07

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımı moral yemeğinde bir araya geldi.

Büyükşehir'in perilerine moral
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor moral yemeğinde buluştu. Burfaş Dobruca Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemekte Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer, Basketbol Şube Sorumlusu Dergah Alkan, teknik heyet ve sporcular yer aldı.

Başkan Gökhan Dinçer, sporculara sakatlıksız sezon diledi. Kadın Basketbolu’nda TKBL’de mücadele eden tek takım olmanın önemine değinen Dinçer, hedeflerinin Süper Lig olduğunu vurguladı. İyi bir takım olduklarının altını çizen Gökhan Dinçer; “Teknik heyetimizle, yerli ve yabancı sporcularımızla iyi bir takımımız. Pandemi sebebiyle çalışmalarımıza geçte olsa başladık. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş bizlere sizler için her türlü imkanı sağlıyor. Uzun yıllardır bu ligde mücadele ediyoruz. Artık hedefimiz süper lig. İnşallah bunu da sizlerle başaracağımıza inanıyoruz. Sakatlıksız, başarılı dolu bir sezon geçirmenizi dilerim” dedi.

Basketbol Şube Sorumlusu Dergah Alkan, takımın tecrübeli ve genç oyunlardan kurulu olduğunu belirtti. Takıma güvenlerinin tam olduğunu söyleyen Alkan; “Alt yapımızdan yetişen genç oyuncular ve tecrübeli  isimlerden kurulu ekibiz.  Aramıza yeni katılan transferlerimiz de takıma çok çabuk uyum sağladılar. Bu bizim açımızdan sevindirici. Hazırlık maçlarımız ardından kupa maçlarımızla daha da oturmuş bir takım göreceğimizden eminim” şeklinde konuştu.