Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
21.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Buz ateşi söndürür

Bursaspor , 25 Haziran 2020 Perşembe, 11:42

İrfan Buz.. Bursaspor’un yeni teknik direktörü.

Buz ateşi söndürür
Son adına bakıp aldanmayın o buz değil, gerçekten çok sıcak kanlı ateş gibi birisi.

Taraftarların çok istediği bir isim.

Gerçekten son beş maçta ‘ateşten gömleği’ resmen bile bile sırtına geçirdi.

Görev yaptığı dönemde hırsı, sıcak kanlı oluşu ve kısa sürede içerisinde etrafındakilerle iletişim kurmasıyla ön plana çıkmıştı.

Bunu ise dün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan ilk çalışmada, kulübün youtube hesabından yayınlanan röportajı, resmi internet sitesinde ise yayınlanan fotoğraflarla kısa süre içerisinde futbolcularla sıcak ilişkiye girmesi beni mutlu etti.

Gerçekten İrfan Buz, Keçiörengücü maçındaki futbol nedeniyle hepimizin karamsarlığa düştüğü ve kara bulutların bir anda üzerimize çöktüğü bir anda aniden çıkan güneş gibi içimizi ısıttı. O karamsarlığı yüreklerimizden alıp götürdü.

Aslında benim gönlümden geçen üç isimden birisiydi İrfan Buz. İsmail Ertekin, Mustafa Er de benim favorilerim arasındaydı. Ömer Erdoğan Fatih Karagümrük’ten ayrıldıktan sonra aklıma düşmedi değil.

Ama İrfan Buz da en az onlar kadar Bursasporlu. Bartu Kösemsever ile yaptığı ilk röportajında Bursasporlu taraftarlara verdiği mesaj çok önemliydi.

Ben İrfan Buz’un üzerimizdeki kara bulutları dağıtır mı dağıtır.

Bunun için Bursalıların her zamankinden çok takımın yanında olması şart.

En azından siyasilerinde bu arada devreye girip, takımın artık haksızlığa uğramaması için devreye girmeleri şart.

Gerçekten bu ligde çok acayip şeyler oluyor.

Bunu Ankara’da yaşadık.

Onca uyarılara karşın takım suni çim zeminde oynamaya mahkum edildi.

Gönül isterdi ki TFF’de devreye girsin, en azından Keçiörengücü’nün maçlarını en azından yeni sezonda doğal çim zeminli sahada oynayabilmesi için harekete geçsin.

 

TFF’YE BİR UYARI

Türkiye’de Bursaspor yine Ulusal Lisans alamadı.

Nedenlerini hepimiz biliyoruz.

Anlamadığım tek şey, Bursaspor’un borcunun en az on katı borcu olan İstanbul’un semt takımlarına Türkiye Futbol Federasyonu’nun lisans verilmesi gerçekten düşündürücüdür.

Şayet Türkiye’de futbolun kalkınmasını istiyorsak, hiçbir kulübe ayırım yapmadan kuralları tam olarak uygulamak gerekir diye düşünüyorum.