Bursa
Çok Bulutlu
12.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çağla Şıkel, isyan etti

Magazin , 30 Aralık 2020 Çarşamba, 12:59

Çağla Şıkel, koronavirüs aşısı için gönüllü oldu. Ünlü manken, aşı yaptırdığı sırada çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Şıkel'in fotoğrafı 'ayrımcılık yapıldı' tartışmalarını da beraberinde getirdi. Şıkel, konu hakkında açıklama yaptı.

Çağla Şıkel, isyan etti

Ünlü manken ve sunucu Çağla Şıkel, geçtiğimiz günlerde gönüllü olarak koronavirüs aşısı oldu. Aşı olacağını sosyal medya hesabından duyuran Şıkel, bu fotoğrafı "Şehrimi, insanları, özgürlüğümü özledim. Aşı olmaya gidiyorum" notuyla paylaştı.

41 yaşındaki Çağla Şıkel, aşı olduğu anları sosyal medya hesabından paylaşarak "3. faz gönüllüsü olarak aşımı oldum. Koronadan korkun, aşıdan değil " notunu düştü.

Şıkel'in paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü. Aşı için gönüllü olan ünlü sunucuya 'nasıl aşı oldunuz, size ayrımcılık mı yapıldı?' mesajları atıldı.

"DENEK OLARAK KATILDIM"

Şıkel, kendisine sosyal medyadan gelen yorumlara tepki gösterdi. Şıkel şunları söyledi; "Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm... Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan 'Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim.

Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir" diyen Şıkel, "Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi ben de öğrenmiş olacağım. Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız. Saygılar."

"GAYET İYİ HİSSEDİYORUM"

Şıkel aşı yaptırdıktan sonra ilk izlenimlerini şu sözlerle paylaşmıştı:

"Şimdi kendimi gayet iyi hissediyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Toplumun yüzde 80'i aşılanırsa eğer, bu işten kurtulacağız."