Bursa
Çok Bulutlu
17.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Camiye girmek isteyen kadınları içeri sokmadılar! Tepki yağıyor...

Gündem , 01 Mayıs 2021 Cumartesi, 23:19

İstanbul Üsküdar'da bir şahıs, camiye girerek namaz kılmak isteyen kadınları "Peygamberin hadislerinden uzaksın. Sen benim için havasın" diyerek içeri sokmadı. Marmara İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen kadın ise "Sizden çok daha iyi bildiğime yemin edebilirim." dedi. Öte yandan Prof. Dr. Ekrem Demirli, konuyla ilgili Vav TV ekranlarında yaptığı açıklamada, "Camiler herkesin, kadın erkek ayrımı olmaz" ifadelerini kullandı.

Camiye girmek isteyen kadınları içeri sokmadılar! Tepki yağıyor...

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üsküdar'da camiye girmek isteyen genç bir kadın ve orada bulunan erkekler arasında yaşanan tartışma sosyal medyada bir hayli yankı uyandırdı.

"PEYGAMBERİN HADİSLERİNİ OKUYUN" DEDİ

Genç kadının camiye girmemesi gerektiğini iddia eden şahıs, Peygamber Efendimizin bununla ilgili bir hadisi olduğunu söyleyip, kadının hadislerden uzak yaşadığnı belirterek "Peygamberin hadislerini okuyun." dedi.

"SİZDEN ÇOK DAHA İYİ BİLDİĞİME YEMİN EDEBİLİRİM"

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olduğunu dile getiren kadın ise "Sizden daha çok şey bildiğime yemin edebilirim. Kadınlar camiye giremez, kadınlar onu yapamaz, bunu yapamaz... Siz kimsiniz ya!" diyerek tepkisini dile getirdi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen kadın ise, "Sizden çok daha iyi bildiğime yemin edebilirim." dedi.

"BENİM GÖZÜMDE HAVASIN"

Tartışma sırasında, "Sen benim gözümde havasın." diyen erkeğe sitem eden genç kadın, "Kadınlar camiye giremez, kadınlar onu yapamaz, kadınlar bunu yapamaz... Siz kimsiniz ya!" diyerek tepki gösterip camiden uzaklaştı.