Bursa
Çok Bulutlu
23.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Canbaz ve Adanur lifebursa'ya konuştu!

Bursaspor , 15 Nisan 2021 Perşembe, 17:32

Bursaspor Olağan Genel Kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur sonrasında camiada ismi başkan adaylığı için geçmekte olan Mümin Canbaz'ın bir yayında yaptığı açıklamaların ardından adaylığını geri çektiğini açıklamıştı. İki isim lifebursa.com'un sorularını yanıtladı.

Canbaz ve Adanur lifebursa'ya konuştu!

Mümin Canbaz'ın Bursaspor Başkanı olması halinde 10 milyon dolar vereceğini söylediğini belirten Emin Adanur "Çok güzel, hayırlı uğurlu olsun. İlk açıklamamız da belirtmiştik, 40 milyondan fazla veren olduğunda çekilir, kendisine de maddi destek veririz diye. Madem 10 milyon dolar verecek bir aday ve yönetimi var, bu katkıyı koyduklarında bende 2 milyon TL katkı koyacağım. Yolunuz açık olsun" ifadeleriyle adaylığını geri çekmişti.

Mümin Canbaz ise yaptığı açıklamada "Ben Bursaspor Başkan adayıyım diye bir açıklamada bulunmadım. 5-10 milyon dolar gibi bir paranın Bursaspor'un acil ihtiyaçları için gerekli olduğunu belirttim. Böyle bir parayı ortaya koymaya kimsenin gücü yetmez. Bursa şehri birlik olduğunda ancak bu meblağ Bursaspor Kulübü'nün kasasına girebilir." dedi.

Bu açıklamanın ardından görüşlerini aldığımız Emin Adanur ise "Bursaspor camiasında maalesef suni adaylar türetiliyor. Başkan adaylığı ile ilgili ortaya çıkan bu suni adaylar hep aynı ağızdan çıkmış gibi 10 milyon dolar gibi rakamları öne sürmekte. Ben adaylık sürecimde açıkladığım gibi "40 milyondan fazla veren olduğunda çekilirim" sözümün arkasındayım. Eğer konuşulan milyon dolarlar gerçekse söylediğim üzere 2 milyon TL katkı koyacağım. Ben 40 milyon TL vereceğim dediğimde sorgulayanlar şimdi 10 milyon dolar için bir sorgulamada bulunmuyor. Kimse Bursaspor'u sahipsiz sanmasın, kimse yoksa biz varız." dedi.