Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çek kaosunun altından müftü ve futbolcu çıktı

Gündem , 02 Mayıs 2021 Pazar, 09:06

Nakit darlığı yüzünden vadeli çeklerle döndürülen ticareti kaosa sürükleyen çek düzenlemesinin altında, futbolcu, imam, sosyolog kimliğiyle bilinen AK Parti'li vekillerin imzası var.

Çek kaosunun altından müftü ve futbolcu çıktı

Nakit darlığı yüzünden vadeli çeklerle zar zor döndürülen ticareti bir anda kaosa sürükleyen çek düzenlemesinin altından futbolcu, imam, sosyolog gibi ticaretle ilişkileri olmayan AK Parti'li milletvekillerinin imzası çıktı. TBMM'de kabul edilip jet hızıyla Resmi Gazete'de yayımlanan çek önergesinde imzaları bulunan 10 AK Parti milletvekilinden sadece 2'sinin ekonomi, 1'inin de işletme eğitimi aldığı belirlendi. 3 de hukukçunun yer aldığı imza sahipleri arasında eski futbolcu Alpay Özalan ile müftü İmran Kılıç, iktisatçı ve edebiyatçı Bahar Ayvazoğlu, sosyolog Çiğdem Koncagül ve uluslararası ilişkiler eğitimli Ali Şahin gibi isimler var.

TARİHİ BİLE YANLIŞ YAZDILAR

Kaosu önleme adına alelacele hazırlanan tebliğin yayımlandığı Resmi Gazete'nin tarihi de yanlışlıkla "30 Nisan 2021 Çarşamba" diye yazıldı. Daha sonra hata düzeltildi.

KENDİMİZ ÇÖZERDİK

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, konunun ticaretin içinde kendi halinde çözülebilecekken yasa çıkarılarak büyük bir soruna yol açıldığını söyledi. Özdebir, "Düzenlemeyle kaş yapılmak istenirken göz çıkarıldı" dedi.

sözcü