Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ceza kesilen ehliyetsiz sürücü, motosikletini yaktı

Asayiş , 01 Ekim 2020 Perşembe, 13:46

Eskişehir'de, polis ekiplerinin yaptığı trafik kontrolünde ehliyetsiz ve kullandığı motosikletin muayenesi ile sigortasının olmadığı tespit edilerek 4 bin 500 lira ceza kesilen Oğuzhan T., motosikletini ateşe vererek yaktı.

Ceza kesilen ehliyetsiz sürücü, motosikletini yaktı
Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, kullanılmaz hale gelen motosikletin sürücüsü Oğuzhan T. ifade için polis merkezine götürüldü.

Olay, Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi'nde meydana geldi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetim sırasında Oğuzhan T.'yi plakasız motosikletiyle durdurdu. Yapılan incelemede Oğuzhan T.'nin ehliyetinin olmadığı ve motosikletinin de muayenesi ile sigortasının yapılmadığı belirlendi. Trafik ekipleri, Oğuzhan T.'ye 4 bin 500 lira idari para cezası uyguladıktan sonra motosikleti çekiciye yüklemek istedi. Bu sırada Oğuzhan T., motosikletini çakmakla ateşe verdi. Motosiklet kısa sürede alev alırken, ihbar üzerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan motosikleti söndürürken, araç kullanılamaz hale geldi. Sürücü Oğuzhan T. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Soruşturma sürüyor.