Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

CHP'de kopma yok

Siyaset , 27 Ocak 2021 Çarşamba, 19:16

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Mehmet Ali Çelebi, Milli Savunma Komisyonu'nda parti sözcümüz olarak görev yapacak. Partiden kopuş ve ayrılma yoktur. CHP'de Sayın Genel Başkana mektup yazarak bir iletişime ihtiyaç yoktur. Arkadaşlarımıza kapı açıktı. Geldiler, görüştüler" dedi.

CHP'de kopma yok

CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özel, Devlet Bahçeli'nin dün grup konuşmasından söz ettiği Gülnaz Şırınga konusundaki soru üzerine, "Tiye almak için şöyle bir şey yapmak lazım. Gülnaz Şırınga meselesine inanmak ve gerçek olmasına inanmak biraz şakalaşılmayı hak edecek bir durum olabilir. Özlem Hanım'ı çok severim, ama bundan daha komiği Sayın Bahçeli'nin çizdiği mizansen senaryosuna inanmaktır. Siz Selçuk Özdağ'ın evine kamera taktırıp, sonra cumaya giderken arabasının kapısını açtırıp, beş kişiye dövdürtüp, kafasına 30 dikiş attırmasını film senaryosu sanıp da Gülnaz Şırınga'ya nasıl inanıyorsunuz, inanılmaz demek şaşırtıcıdır" şeklinde konuştu.

ARKADAŞLARIM DEĞERLİ

Kılıçdaroğlu'nun üç milletvekiliyle görüştüğünün hatırlatılması üzerine Özel, "Mehmet Ali Çelebi, Milli Savunma Komisyonu'nda parti sözcümüz olarak görev yapacak. Partiden kopuş ve ayrılma yoktur. CHP'de Sayın Genel Başkana mektup yazarak bir iletişime ihtiyaç yoktur. Arkadaşlarımıza kapı açıktı. Geldiler, görüştüler. Bundan sonra da bu kapı hiçbirine kapanmadı, kapanmayacaktır. Ben arkadaşlarımıza değer veriyorum. Grubumuzun mensubu arkadaşları yitirmek istemeyiz" dedi.