Bursa
Çok Bulutlu
17.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı'nda konuştu

Siyaset , 09 Şubat 2021 Salı, 13:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu: Zalimin zulmünü sona erdirmek zorundayız. Birlikte el ele mücadele edeceğiz. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olan herkesle yolumuza devam edeceğiz.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı'nda konuştu

"Sen bu memleketin hayrına ne iş yaptın da biz karşı çıktık?"

-19 yıldır iktidarı yönetenler bu memleketin hayrına ne yaptılar da CHP engel oldu?" diye sormuştum. AK Parti'nin genel başkanına, grup başkan vekillerine sordum. Günün 24 saati Erdoğan oturuyor, kalkıyor, tek şey var CHP. Benim de bu soruyu sorma hakkım var. Sen bu memleketin hayrına ne iş yaptın da biz karşı çıktık?

ADVERTISING

Niye karşıma çıkmıyorsun?

-İşi öyle bir boyuta getirdiler ki muhalefeti de onlar kuracaklar. Kılıçdaroğlu'ndan kurtaracağız diyor. Kurtarmanın yolu çok basit, gelirsin televizyona otururuz, milletin hakemliğine başvururuz, millet de dinler kim doğruyu söylüyor kim yanlışı. Ben haksızsam zaten gideceğim. Devletin bütün evrakları senin elinde, gelsene. Çıkarsın karşıma alırsın belgelerini. Niye karşıma çıkmıyorsun? Niye cesaretin yok? Neden korkuyorsun? Korkan insan devleti yönetemez.

Mahir Ünal ile çiftçinin telefon diyaloğu

Mahir Ünal, önemli bir kişi çiftçiye gidiyor... Bulmuş seni kime derdini anlatacak... Hemen diyor ki "telefonunu ver bakayım" 450 lirayı çiftçi için büyük bir para görüyor. Şu geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Adam perişan olmuş 450 TL dediğin nedir Allah aşkına? Sen kaç lira alıyorsun? Bir cep telefonunu çiftçiye fazla görüyorsun. Çiftçilere çağrı yapıyorum, artık sizin de uyanmanız lazım.

-Siyasetten habersiz milletvekili, bakan mı olur? Birilerinin kulu kölesi olanlar bakanlık yapamazlar. Sayıştay'ın güçlü bir denetim organı olması lazım.

Boğaziçi Üniversitesi olayları

Demokratik ve barışçıl bir gösteri yapıyor öğrenciler. Anayasa'ya uygun. Gençleri anlayamıyorlar. Her üniversitenin bir kültürü vardır. Üniversite öğrencilerine her türlü haksızlığı yaptılar. Terörist dediler, yılan dediler. Emin olun yılan, yılan diyenlerden daha akıllı. Ne demek terörist?

Erdoğan'a Ayşe Buğra tepkisi

Saygın hocalardan Ayşe Buğra'ya söyleyen kişinin makamına asla yakışmayacak söylemleri rahatlıkla dile getirdiler. Ayşe Buğra, sadece bizim ülkemizde değil dünyada bilinen saygın bilim insanlarından birisi. Ne yaptı Ayşe Buğra? Osman Kavala'nın eşiymiş... Osman Kavala zaten haksız yere içeride tutuluyor. Siz zaten adalet kavramından uzaklaşmışsınız.

-Elektrik faturaları can yakıyor. Protestolar var. CHP'nin iktidarında elektrik dağıtım şirketlerine değil, vatandaşa hizmet edeceğiz.

"Dostlarımızla beraber iktidar olacağız" söylemine gelen eleştirilere yanıt

-"Dostlarımızla beraber iktidar olacağız" dediğim zaman bazı çevreler çıldırıyorlar. Çıldırmayın arkadaşlar, dostlarımızla beraber Allah'ın izniyle iktidar olacağız, bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğiz.