Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Cinci hoca" örgüt davasından da tahliye edildi

Gündem , 12 Şubat 2021 Cuma, 15:51

İstanbul'da "cinci hoca" olarak bilinen ve bir kadını taciz ettiği görüntüler ortaya çıkan Burhan D., "örgüt propagandası yapmak" suçundan tutuklu yargılandığı davada ilk duruşmada tahliye edildi. Burhan D. yaptığı savunmada, "Ben beş vakit namazını kılan bir vatandaşım yalan söyleyemem. Allah şahit olsun ki hiçbir şey görmedim" dedi.

"Cinci hoca" örgüt davasından da tahliye edildi

İstanbul'da kendisini hoca olarak tanıttığı kadınlara evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen Burhan D.'nin taciz görüntüleri ortaya çıkınca tutuklanmıştı. Burhan D.'nin fotoğraflarının PKK terör örgütü üyeliği suçundan aranan Tuncer D. isimli kişinin sosyal medyasında tespit edilince bu kez de, "örgüt propagandası yapmak" suçundan hakkında dava açılmıştı.

"BEN O YEMEĞE İFTAR İÇİN GİTTİM"

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Burhan D. ve avukatı hazır bulundu. Duruşmada savunma yapan D., cinsel taciz suçundan yargılandığı dava kapsamında tahliye edildiğini söyleyerek, "Benim PKK ile hiçbir alakam yoktur. Ben o yemeğe iftar yemeği için katıldım. Propaganda amaçlı olarak dua yapmadım. Ben PKK örgütüne karşı bir insanım" dedi.

"ALLAH ŞAHİT OLSUN Kİ.."

Yemeğe gittiğinde hiçbir şey görmediğini anlatan Burhan D., "Ben beş vakit namazını kılan bir vatandaşım yalan söyleyemem. Allah şahit olsun ki hiçbir şey görmedim. Ne bayrak, ne Abdullah Öcalan'ın resmini görmedim. Ne benim ne ailemin örgüt bağlantımız olamaz" dedi. Alınan savunmanın ardından ara kararını açıklayan mahkeme delillerin toplanmış olması ve sanığın kaçma ihtimalinin bulunmamasını gerekçe göstererek tahliyesine karar verdi.