Bursa
Çok Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cip sefası kodeste bitti

Bursa , 10 Ocak 2021 Pazar, 22:44

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 3 gün önce anahtar kopyalama yöntemiyle lüks araç çalan Ömer A. (20) ve A.T. (20), polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu çaldıkları cipte içki içerken yakalandı.

Cip sefası kodeste bitti

Geçtiğimiz Perşembe günü akşam saatlerinde Orhangazi ilçesinde meydana gelen olayda Hilal Kadıoğlu'na ait 16 HK 419 plakalı cip, evin önünden çalınınca araç sahibi durumu polise haber verdi. Şüphelileri yakalamak için harekete geçen polis, çevredeki güvenlik kameralarını izleyerek, Plaka Takip Sistemi (PTS) üzerinden aracın Yenişehir ilçesine doğru gittiğini tespit etti.

YAKIT KARŞILIĞI RUHSAT İLE

TELEFONU REHİN VERDİLER

Araştırmayı derinleştiren ekipler, şüphelilerin araç ile birlikte bir süre Orhangazi ilçesinde gezdiğini saptadı. Bölgede araştırmayı sürdüren polis, yakıtın bitmesinin ardından benzin istasyonuna geçen şüphelilerin, yakıt karşılığında aracın ruhsatını ve kendilerine ait bir cep telefonunu rehin bıraktığı bilgisine ulaştı. Şüphelilerin Ömer A. ve A.T. olduğunu tespit eden ekipler, araca sahte plaka ve ruhsat düzenleyen şüphelilerin iki arkadaşını da alarak Yenişehir ilçesindeki Kozdere mevkisinde olduğunu belirledi. Harekete geçen ekipler, dün Ömer A. ve A.T.'yi araç içerisinde içki içerken yakaladı. Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden Ömer A. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.