Bursa
Parçalı Bulutlu
12.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çoban Ateşi’nden “Doğru Parti” doğdu

Siyaset , 30 Ağustos 2020 Pazar, 17:00

Genel Başkanlığını Rıfat SERDAROĞLU’ nun yaptığı Doğru Parti 25/ 08/ 2020 Salı günü kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi. Anayasanın ilk altı maddesi ile ihtilafı olmayan, Atatürk İlke ve Devrimlerini benimsemiş çalışkan dürüst insanları çatısı altında toplamayı hedefleyen Doğru Parti siyaset hayatına adımını attı.

Çoban Ateşi’nden “Doğru Parti” doğdu

Toplam 104 kurucu üyesi olan Doğru Parti’nin Bursalı 13 kurucusu basın toplantısında BURSA basının karşısına çıktı. Genç kuşak ve yeni nesil siyaseti temsil eden Doğru Parti’nin BURSA Kurucuları aşağıdaki isimlerden oluşuyor.
Tolga KORNOŞOR

Seza KORNOŞOR

İlhan Çelenk

Ahmet Celal GÜL

Neşe CİHAN

Sedat ŞENERMEN

Ali Kaya TURHAN

Sönmez AZAK

Emirhan BALA

Dr. Mustafa DÖNMEZ

Koray SIR

Murat YÜCE

Sertaç CİHAN

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bursa İl Başkanı A. Tolga Kornoşor konuşmasında;

Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi olan Doğru Parti, ağırlıklı olarak gençlerden ve kadınlardan oluşan teşkilat yapısı ile Türkiye’nin özlediği temiz ve yapıcı siyaseti ile halkın oylarına talip olacaktır. İki yıldır Çoban Ateşi Hareketi adı altında siyasi oluşumun temellerinin atıldığı, tabandan tavana örgütlenmeyi hedefleyen ve bu yolda büyük aşama kaydedildikten sonra kurulan Doğru Parti seçmenin aradığı umut olacaktır dedi.

Sloganı ‘Çoban Ateşi Hareketi varsa Umut var’ olan ve Türkiye’nin 72 şehrinde örgütlenmesini büyük oranda tamamlayarak Doğru Parti’ye evrilen hareket halktan büyük ilgi görmektedir. Yerel medya, internet gazeteciliği, sosyal medya gibi iletişim organlarına büyük önem veren Doğru Parti gençlerin ve kadınların büyük desteğiyle kısa zamanda ülke gündemine oturacaktır.

Başkan A. Tolga Kornoşor, siyaseti kısır döngülerden, gündem mühendisliğinden kurtarıp, çalışan, üreten yepyeni bir anlayış ile yapacaklarını ve ülkeyi tekrar kuruluş ayarlarına geri döndürerek Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumlarının yeniden yapılandırılarak ülkemizin dünyada hak ettiği itibarları konuma getirileceğini söyledi.

Yerel basına çok önem verdiklerini ve yakın ilişkiler kurarak halkın nabzını tutacaklarını söyleyen KORNOŞOR, çalışan üreten güçlü Türkiye hedefine en kısa sürede ulaşılması gerektiğini ve bunun İçin gençliği iyi eğitim almış, hayata bağlı, hedefleri olan, özgüveni kuvvetli bireyler olarak yetiştireceklerini söyledi. İyi niyet ve mücadele ile kurulan Doğru Parti vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başkan konuşmasından sonra bütün kurucu üyelerin kendilerini takdimi ardından neden harekete katıldıklarını ifade etmeleri anlamlıydı.

Soru cevap kısmında kimsenin devamı ya da yedeği olarak kurulmadıklarını, gençler ile Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni şeyler söylemeye geldiklerini ifade ettiler.

Bugün partilerin yüzde 50 + 1 i görmek için beş benzemez ile ittifak yaptıklarını düşünürsek, 2023 ‘de tek başına iktidar gibi iddialı bir hedef koymaları ilginçti.

Bursa basının büyük ilgi gösterdiği başarılı bir şekilde organize edilen toplantı sonunda biz de siyasi arenaya hoş geldiniz dedik.