Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çocuk mobilyası satışıları arttı

Ekonomi , 25 Temmuz 2020 Cumartesi, 14:10

EKONOMİYİ canlandırmak için gerçekleştirilen adımlardan ev kredilerindeki faiz indirimi ve Sosyal Hayatı Destek Kredisi sonrasında ev mobilyası ile birlikte çocuk mobilyalarına da talep arttı

Çocuk mobilyası satışıları arttı
Normalleşme süreci ile birlikte mobilya sektöründe yaşanan durgunluk da son bulmaya başladı. Covid-19 ile mücadelede dört koldan çaba sarf edilirken, ekonomideki iyileşme için de devlet bankaları harekete geçti. Sosyal Hayatı Destek Kredisi, konut kredilerindeki indirim, düğün dönemi derken mobilya sektörü eski günlerindeki hareketliliği yakalamaya başladı. Ödeme, erteleme ve kredi oranları yeni evlenenlere, eşyalarını değiştirmek isteyenlere, yeni ev alanlara ilaç gibi geldi.

ÇOCUK ODALARINA TALEP ARTTI

Sosyal Hayatı Destek Kredisi kapsamında çocuklarının odalarını yenilemek isteyen müşterilerine büyük kolaylık sağladıklarını dile getiren Çilek Mobilya Basın Sözcüsü Vasfiye Çilek, "Devlet bankaları ile yaptığımız iş birlikleriyle çocuk odalarımızdan almak isteyen müşterilerimize 12, 24 ve 36 aylık ödeme kolaylıkları ve 6 ay ödeme erteleme imkanı sunuyoruz. Normalleşme sürecinde çocukları ile daha fazla geçiren ve onlara yeni bir çocuk odası, çalışma odası almak isteyen müşterilerimiz için böyle bir kolaylık tabiri yerindeyse ilaç gibi geliyor’’ diye konuştu.

Yüzde 30’a varan yaz indirimlerinin belli bir süre daha devam edeceğini söyleyen Çilek, "Çocuk sağlığının ve kalitenin ön planda olduğu üretim anlayışımızda her zaman en uygun fiyatı müşterilerimize sunduk. Bugünkü indirim oranlarımız, devlet bankalarımızın da sağladığı bu avantajlar ile son yılların en iyi rakamlarına ulaşıyor" dedi.