Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çocukların bayram sevinci

Bursa , 21 Temmuz 2020 Salı, 12:20

Bursa Bedir Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bağışçıların desteğiyle yetimlerin yüzünü güldürecek. Bedir Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye ederek çocukların bayrama mutlu girmelerini sağlayacak.

Çocukların bayram sevinci
Bursa Bedir derneği Kurban bayramı öncesinde yetim, muhacir ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık yardımında bulundu. Bayramlık dağıtımı ile ilgili değerlendirmede bulunan  Bedir Derneği Başkanı Kasım KAPLAN ,"Ramazan faaliyetlerimizin devamında yardımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Kovit 19 nedeniyle ara verdiğimiz eğitim öğretim faaliyetlerinin yerine daha çok aileye ulaşarak yardımlarımızı artırdık. Hayırseverlerin desteği ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını bayram öncesi bayramlıklarını vererek mutluluklarına vesile olmak istedik.
ÇOCUKLAR GÜLECEK
Kaplan  açıklamasının devamında, "Bayramlar  çocuklar için mutluluk yeni kıyafetler gülümsemedir. Yetim çocukların yüzünü güldürmek bayrama mutlu girmelerini sağlamak için bayramlık dağıtımları gerçekleştirdik. Bayramlıkların büyük kısmının dağıtımı biterken bayrama kadar tüm dağıtımlar tamamlanmış olacak.
İsteyen hayırseverlerimiz de derneğimizle irtibata geçerek yetime bayramlık hediye edip yüzünü güldürebilir.
DERNEKLER ARASI DAYANIŞMA
Son olarak Dernekler arası muhabbet ve yardımlaşmayı,  birbirine destek olmayı önemsediğini belirten Kaplan; Dernekler arası diyaloğun gerçekleşmesi çok önemli. Derneklerin sayısı berekettir ve bizler icin alternatif demektir. Her kuruluşun farklı bir yoğunluğu vardır. Derneklerin ortak hareket edip el ele vermesi elbette daha etkili olur. Dernek çalışmalarında ve etkinliklerinin gerçekleşmesine maddi, manevi, zaman emek harcayan yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür eder ve başarılarının devamını dilerim.  "