Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Çorum'da öldürülen çocuklar toprağa verildi

Asayiş , 13 Mart 2021 Cumartesi, 18:05

Çorum'un Alaca ilçesinde oğluyla kavga ettikleri iddiasıyla eski köy muhtarı tarafından silahla öldürülen iki çocuğun cenazeleri, toprağa verildi.

Çorum'da öldürülen çocuklar toprağa verildi

Alaca Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Tunç Taşar ve Kaan Hakverdi'nin cenazeleri, Ankara Adli Tıp Kurumundanki işlemlerin ardından Alaca Devlet Hastanesine götürüldü.
Çocukların cenazeleri, daha sonra İmat köyüne getirildi.


Tunç Taşar'ın babası Süleyman Taşar ile Kaan Hakverdi'nin babası Zafer Hakverdi, cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.


İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu'nun teselli etmeye çalıştığı acılı baba Taşar, "Bu nasıl canilik komutanım. Bunlar şehit oldu. Öpüp koklayamadığım, kıyamadığım yavrularıma kıydılar komutanım. Alaca'nın 105 pare köyü var. Benim yavrularımı köy meydanında vurdu. Devlet de gelsin burada idam sehpası da gelsin. İbret olsun. İbreti alem olsun da bir daha yapılmasın bunlar." diyerek göz yaşı döktü.

Hakverdi ise "Senin hiç suçun yoktu yavrum. 'Uğruna ölürüm' baba diyordun yavrum. Nasıl bıraktın gittin beni" diyerek ağladı.


İki çocuğun cenazesi, köyde kılınan cenaze namazının ardından köydeki iki ayrı mezarlığa defnedildi.


Törene çocukların ailesi ve yakınlarının yanı sıra İl Jandarma Komutanı İlhan Uzunoğlu, Alaca Kaymakamı Kürşad Atak, Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır katıldı.