Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Coşkun Sabah: Evlenmek için can atıyorum!

Magazin , 15 Ocak 2021 Cuma, 10:03

20 yıl evli kaldığı Ceyda Okay ile 2017'de boşanan sanatçı Coşkun Sabah, bekarlığın daha fazla beste ve şarkı yapmasına yaradığını ancak hala evlilik özlemi duyduğunu söyledi.

Coşkun Sabah: Evlenmek için can atıyorum!

Türk Sanat Müziği'nin önemli isimlerinden Coşkun Sabah, Canan Çal ile düet yaptıkları yeni şarkısı 'Gönlümün Kıymetlisi' için birlikte kamera karşısına geçti. Usta sanatçı, "Hiç düet yapmadım, hayatımda, sadece kendi şarkılarımı okudum. Herhalde ben de kendimden bıktım ki bu şarkıda bir kadın sesi olsun diye düşündüm.

Son dönemde yaptığı açıklamalarla magazin gündeminden düşmeyen 68 yaşındaki şarkıcı, "Bestelerinizi kendi yaşanmışlıklarınızdan mı yapıyorsunuz?" sorusu üzerine tartışma yaratacak bir cevaba imza attı.

Bekar müzisyenlerin daha üretken olduğunu belirten Coşkun Sabah, "Bestecinin hayatı çok değişiktir, bir şeyler duyar ve hisseder, şarkı yazar. Duygusuz zaten bu iş olmaz. Tetikleyen bir şeyler illa vardır" dedi.

"HALA EVLİLİK ÖZLEMİ ÇEKİYORUM"

Ünlü şarkıcı, "Eşimden ayrılalı üç sene oldu; biraz hayatımızda duygu patlaması olabiliyor, bir de bekar insanın müzisyenliği daha da bir üretken olabiliyor. Sakın yanlış anlamayın, 'Oo Coşkun Sabah şöyle falan' söyledi... Evlilik kadar güzel bir müessese yok, hala evlilik özlemi çekiyorum, hala evlenmek için can atıyorum" ifadelerini kullandı.

"Şu gerçek var; evlilikte çocuğun mutluluğu, akşam yemeği, hanımın cıvıltısı, o kaynayan ev... İnsanın beste yapmak aklına gelmiyor. 7-8 tane hit şarkım var, müzik üretimine girmiş durumdayım. Biraz coştum."

"Evliyken benim minik gelir 'Babacığım' der melodi gider, eşim 'Hadi yemeğe' der ve yine melodi gider. Yalnızlığı o açıdan söyledim. Bu bir tespittir, 'Doğrucu Davut' Coşkun Sabah'ın bu tespiti başka yerlere çekilmez inşallah."

"BEKARLIĞI SEVMEDİM"

"Bunu besteciler çok iyi anlar, rahmetli Kayahan da bütün şarkılarını gece yarısı yapardı. Evli ile bekarlık arasındaki farkı yalnız olma açısından konuştum. İleride evlendiğim zaman ki hala da düşünüyorum hayatım bundan sonra kalanını evlenerek geçireceğim. Ben bekarlığı sevmedim. Bu konuda hanımla konuşup orta yolu bulacağız."