Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
15.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık tahammülümüz kalmadı

Gündem , 15 Kasım 2020 Pazar, 15:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin 37. kuruluş yıldönümünde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık tahammülümüz kalmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Varlıklarına yönelik sayısız saldırıya rağmen Kıbrıs Türkleri, hamdolsun kendi topraklarında başı dik, onurlu ve özgür bir şekilde yaşıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarihin her döneminde cazibesini korumuş kadim bir coğrafyadır. İnşallah barış dolu bir geleceği hep beraber inşa edeceğiz.

Onca zulme, işkenceye, ihanete rağmen, mücadele sancağımızı asla yere düşürmedik. Mücahitlerimizin ve Mehmetçiğin destansı mücadelesiyle zafere ulaştık. Türk tarafı olarak en başından beri bu doğrultuda çok yapıcı tavırlar ortaya koyduk.

AB, atılan bu adımlara rağmen yerine sözleri yerine getirmedi. İdari ve mali noktada vermeleri gereken destekleri KKTC'ye vermediler. O gün nasıl yalan söyledilerse bugün de söylüyorlar.

Eskilerin söylediği gibi, dünün güneşiyle bugünün çamaşırları kurutulmaz.

Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk halkının meşru haklarını, güvenliğini temin edecek şekilde sürdürülebilir çözüme kavuşturulması önceliğimizdir Garantör ülke olarak bu diplomasi oyunlarına artık tahammülümüz kalmadı.

Bugün Kıbrıs'ta iki ayrı halk, iki ayrı devlet vardır. Egemen eşitlik temelinde iki devletli çözümün müzakere edilmesi gerekiyor."

Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk halkının meşru haklarını, güvenliğini temin edecek şekilde sürdürülebilir çözüme kavuşturulması önceliğimizdir.

(MARAŞ'IN AÇILMASI)

Maraş'ta atılan adımın amacı yeni mağduriyet değildir. Geçmişte oluşan mağduriyetlerin giderilmesidir. Maraş'ta yeni bir dönem başlayacaktır. İnşallah bu hedef hep birlikte ulaşacağız.