Bursa
Çok Bulutlu
13.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Asla müsaade etmeyeceğiz'

Gündem , 19 Şubat 2021 Cuma, 18:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantıyla katıldığı Adana Stadyumu'nun açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Adana'ya 18 spor tesisi kazandırdık. Ülke genelinde 32 stadı tamamladık. Buraları dört dörtlük bir spor tesisi olarak tasarlıyoruz. Eski stadyumun olduğu yeri de inşallah Millet Bahçesi olarak şehrimize kazandıracağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Asla müsaade etmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Adanaspor ve Adana Demir Spor artık maçlarını burada oynayabilecekler. Yeni Stadyumun motivasyonu ile adana takımları başarılarını yükseltecek. Ülkemizde uzun yıllar boyunca belli başlı dallar dışında spora gereken önem verilmedi. Spor ile ilgilenmesinin önüne geçilen gençler başka şeylere yöneldi. Ülkemize birçok başarı da getirildi ama Türkiye'nin potansiyelini gerçek anlamda yansıtacak düzeye hiçbir zaman ulaşmadı. Yaşanan sıkıntıların hep farkındaydık. Son 18 yılda ülkemizin spor altyapısını baştan aşağı yeniledik. Sadece Adana'ya 18 spor tesisi kazandırdık. Futbolda çoğu ömrünü tamamlamış olan stadyumları yıkıp, uluslararası standartlarda yeni tesisler inşa ettik. 32 stadyumu tamamladık. Verilen destek ve yatırımlarla önü açılan spor kulüplerimizde ciddi artış oldu. Önümüzdeki yıllarda sporcularımızın başarılarının daha da artacağına inanıyorum.

Tarımda, ihracatta, savunmada, terörle mücadele ve sporda destan yazan bir ülke ortaya çıktı. Eski Türkiye'de gençlerin enerjisi çatışmalarla harcanıyordu. Gençlerimiz 1970'lerde heba oldu. PKK'dan FETÖ'ye birçok karanlık yapı değerlerimizi istismar ederek, gençlerimizi ağına düşürmeye çalıştı. Gençlerimizi sonu gözyaşı ve pişmanlık olan mecralara sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur. Son dönemlerde üniversitelerimiz üzerinde oynanan oyunları çok yakından takip ediyoruz. Marjinal örgütlerin kadrolu militanlarının başını çektiği eylemlerin amacı ne demokrasidir ne hukuktur ne de özgürlüktür. Gayeler ülkemizin dikkatini dağıtarak ülkemizi hedeflerinden uzaklaştırmaktır. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Ailelere de çok önemli görevler düşüyor. Gençlerimizi bu provokatörlerin eline bırakmayın. Gelecekte gençlerimizin adını daha çok duyacak, daha çok gurur duyacağız.

Eski stadımızı millet bahçesi olarak düzenleyip Adanalıların hizmetine sunacağız.