Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ak Parti Kadın Kolları Kongreleri'nde önemli açıklamalar!

Siyaset , 05 Şubat 2021 Cuma, 15:08

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Adıyaman - Edirne -Erzurum -İzmir - Kırşehir - Mersin - Osmaniye 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongreleri'nde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ak Parti Kadın Kolları Kongreleri'nde önemli açıklamalar!


Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Kadınların siyasete ve sosyal hayata katılımının altındaki en büyük adımlarının arkasında hep AK Parti yer alıyor. Bugün ülkemizde eğitimden istihdama, siyasete kadar kadınlar oldukça önemli yere gelmişse bunun arkasında böyle kararlı bir mücadele vardır. Kendi içimizde bile bu mücadeleyi vermek zorunda kaldık. Ama hamdolsun bulunduğumuz noktaya geldik. Kamudaki istihdamın yüzde 40'ı kadınlardan oluşuyor. İş hayatına katılımı yüzde 31'i geçti. Kayıt dışı istihdamdaki çalışan kadın sayısı düşüyor.

Kalenin iç fethedileceği gerçeğini asla unutmadan, yılın her gün evlere giderek, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımıza yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Kadın eli değen her şey gibi siyaset de güzelleşir. Kadınların sırtını döndüğü hiçbir yapının iflah olma şansı kalmaz.

Bunun için sizlere çok önemli görevler düşüyor. Her bir kadın kardeşimiz ilmek ilmek bu ülkeyi şekillendirdiğini unutmamalıdır. AK Parti Genel Başkanı olarak girdiğiniz her mücadelede yanınızda oldum, olacağım. Kadınların kendi başarılarına sahip çıkmalarını istiyorum.

Geçmişin zaferlerini nasıl birlikte yazdıysak, büyük ve güçlü Türkiye'yi de birlikte inşa edeceğiz. AK Parti Türkiye'nin partisidir, milletin tamamının partisidir. Bu partide kimse cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Kökeninden dolayı bu partide kimse ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse inancından, mezhebinden, meşrebinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum. AK Parti Türkiye'nin partisidir, milletin tamamının partisidir.

Cennet annelerin ayaklarının altındadır. AK Parti anneye farklı bir konum veriyor. Türkiye olarak bugüne kadar gelebilmemizi aile yapımıza borçluyuz. Ailelerimiz bizim için çok önemli. Batı dünyası, aile kurumunu yıktığı için derinden sarsılmaktadır. Ailenin direği annedir anne. Lezbiyenlerin falan dediklerine takılmayalım, annemizin dediğine bakalım. Annelerimiz ile birlikte 2023'e yürüyeceğiz.

Nüfusumuz 84 milyona merdiven dayadı. Ama yaş oranımız artmış. Hükümet olarak hep söylüyorum, en az 3 çocuk. Nikahlanınız, çoğalınız buyuruyor Rabbimiz. Boşuna değik. Bunu başarırsak Türkiye çok daha güçlü olacak. Burada hassasiyet var bu hassasiyeti unutmayalım. Çocuklara, yaşlılara, engellilere yönelik yardımlarımız ile her ferdimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz.