Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan " Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık "

Gündem , 17 Şubat 2021 Çarşamba, 13:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan " Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık "

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı, buradan Ordu ve Şanlıurfa il kongrelerine de canlı bağlantı yaptı.

Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime emekleri için şükranlarımı sunuyorum. Mart sonunda gerçekleştireceğimiz 7. Olağan Büyük Kongremize yoğunlaşacağız. Coşkumuzda, heyecanımızda, görüldüğü gibi hiçbir eksiklik yaşanmıyor. İnsanımızın sağlığını riske atmadan kongrelerimizi birer demokrasi şölenine çeviriyoruz. Kongrelerimiz vesilesi ile bir taraftan kardeşliğimizi güçlendirirken, diğer taraftan da kadrolarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Bir kez daha gördüm ki, AK Parti, Türkiye'nin en dinamik, en kuşatıcı, ülkemizin temsil kabiliyeti en yüksek siyasi hareketidir.

AK PARTİ KONGRESİ ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongresine çamur atmasını tebessümle karşılıyorum. Kırptıkları görüntüler ile bizim coşkumuzu örselemek isteyenler boşuna uğraşıyor. Hakikat güneşi balçıkça kapanmaz.

KILIÇDAROĞLU'NA 'GARA ŞEHİTLERİ' TEPKİSİ

Biz bu yolda 534 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz. Bay Kemal, acaba sen o Diyarbakır annelerinin feryatlarını duydun mu? Utanmadan, sıkılmadan 13 şehidimizle ilgili olarak bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Sen ne yüzsüzsün ya? Sende yüz var mı? Sen nasıl oluyor da, 5 yıldır, 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun? Terbiyesiz herif. Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum. Seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin. Biz terörle mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünden izle.

"BU MÜCADELEYİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE VERİYORUZ"

Hırsları için Türkiye düşmanlarına el açan müstevlilere inat biz bu mücadeleyi milletimizle birlikte veriyoruz.

Bay Kemal şu teröristlere bir gün terörist de be. Diyebiliyor mu diyemez. Onlarla ortak. PKK'nın Suriye uzantısını terör örgütü olarak görmüyorum diyenler Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bize bunlar terörle mücadele dersi veremez.

Kılıçdaroğlu bilsin ki baş veririz ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Biz bu yola kefenimizle çıktık. Biz bu yola bölgesinde ve dünyada lider ülke hedefiyle çıktık.

Milletimizin teveccühünü hiç bir zaman boşa çıkarmadık. Son nefesimizi verene kadar Allah bizi ülkeye ve millete hizmet yolunda ayırmasın diye dua ediyorum.

Terör sorununu kökten çözünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Son terörist kalıncaya kadar operasyonlarımızı sürdüreceğiz.

KAFE VE LOKANTALAR AÇILACAK MI?

Aşılama kampanyamız son hız devam ediyor. Kısıtlamaların yükünü azaltmak için destek paketleri açıkladık. Yine bugün de yeni kararlar Kabine Toplantısı sonrası açıklayacağız.

Batı'nın birçok ülkesinde maske bulamıyorlar. Biz vatandaşımıza böyle bir sorun yaşatmadık.

CHP Genel Başkanı son günlerde iki de bir AK Parti'nin hangi hayırlı hizmetine taş koyduk diye hatırlatıyor.

Ülkemiz ve milletimiz için attığımız her adımı çok çabuk unutuyor. Ara sıra eski gazeteleri karıştırsa CHP'nin yasak, yolsuzluk demek olduğunu görecektir. Sokakta 40'ın üzerinde bir vatandaşımızı çevirip sorsa CHP'nin bu ülkeye hangi bedelleri ödettiğini görecektir. Biz kamuda başörtüsüne getirdiğimizde engellemek için Danıştay'a koşan siz değil miydiniz? Daha 1 yıl öncesine kadar şehir hastanelerimizi kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli'ne Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne olmadık iftiralar atanlar siz değil miydiniz? Yattın kalktın yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'yle uğraştın. Türk ekonomisi krize girsin diye el avuşturan siz değil miydiniz? Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmak için attığımız adımları sabote edenler siz değil miydiniz? CHP'li başkan bunları unutabilir.

Arsızlıktan kızarmayan yüzleri onlar unutsalar da bu millet CHP'nin takoz siyasetini gayet iyi anlıyor, gayet iyi biliyor. Bay Kemal kimi savunuyor. Şu anda Almanya o bölgelere kaçmış Dündar'ı savunuyor ve onun arkasında duruyor. Kimi savunuyor Selo'yu savunuyor.

Bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızın bugün olduğu gibi yanında olacağız. Gariplerin kapısını biz çalacağız. Yetimin, öksüzün başını biz okşayacağız. AK Parti dimdik ayaktaysa bunun sebebi milletle kurduğu gönül bağıdır. Siyaseti başkaları gibi sırça köşklerde değil milletin arasında milletimizle birlikte yapacağız. Kibri, böbürlenmeyi kapımıza asla yaklaştırmayacağız.