Bursa
Parçalı Bulutlu
9.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim ve Sincar operasyonu açıklaması

Siyaset , 22 Ocak 2021 Cuma, 16:05

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da cuma namazı sonrası soruları cevaplandırdı. Erdoğan'a koronavirüs aşıları, özellikle restoranlarla ilgili kısıtlamaların kaldırılması, erken seçim söylentileri ve Sincar'a yönelik bir operasyon olup olmayacağına dair sorular yöneltildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim ve Sincar operasyonu açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da cuma namazı sonrası soruları cevapladı. Erdoğan'ın cevaplandırdığı sorular koronavirüs aşıları, kısıtlamalar, erken seçim ve sincar operasyonuna ilişkin oldu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar;

YENİ AŞILAR GELİYOR

İki parti aşımız nasip olursa Çin'den onayı çıktı. Aşılarımızda süreç devam ediyor. 10 milyon doz aşı bu hafta gelebilir.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Seçimlerle ilgili takvim Haziran 2023'tür. Bu tarihten daha erken seçim falan söz konusu değildir. Bu erken seçim yaygaraları demokrasi düşüncesi oturmamış olanların hayalleridir.Cumhur ittifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır ve bu da Haziran 2023'tür.

SİNCAR'A OPERASYON VAR MI?

Ortak operasyon vs. bunlarla ilgili biz her zaman olabilir diyoruz biliyorsunuz. Ama bunun için bir takvim tarih verecek değiliz. Biliyorsunuz benim hep söylediğim bir şey var "Bir gece ansızın gelebiliriz"