Bursa
Çok Bulutlu
25.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kanal İstanbul açıklaması

Gündem , 14 Nisan 2021 Çarşamba, 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Kanal İstanbul'u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız. Kanal İstanbul'un Montrö Sözleşmesiyle uzaktan yakından alakası yoktur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kanal İstanbul açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili "Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz. İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacak." dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Kütüphane Söyleşileri'nin ilk sorusu Kanal İstanbul ile ilgiliydi. Gençlerimiz böylesine büyük bir projeyi elbette önemsiyor, merak ediyor.

İnşallah Kanal İstanbul'u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul Projesi ile İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesine ilişkin, "Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz." dedi.

İtalya Başbakanı Draghi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İtalya Başbakanı'nın yapmış olduğu açıklama tam bir densizliktir, tam bir terbiyesizliktir." dedi.

Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir. Güncellemeler için sayfayı lütfen tekrar ziyaret edin.