Bursa
Parçalı Bulutlu
14.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Darülaceze dijital yenileşim sürecini Bilimp'le gerçekleştirdi

Bursa , 08 Mart 2021 Pazartesi, 12:50

Türkiye'nin en eski ve köklü kuruluşlarından olan Darülaceze de, dijital yenileşim sürecini Bilimp'le gerçekleştirdi.

Darülaceze dijital yenileşim sürecini Bilimp'le gerçekleştirdi

Teracity Yazılım Teknolojileri'nin yerli teknolojilerle geliştirilen bütünleşik araçlar yazılımı Bilimp,şirketlerin ve kurumların dijital dönüşüm süreçlerini desteklemeye devam ediyor. Türkiye'nin en eski ve köklü kuruluşlarından olan Darülaceze de, dijital yenileşim sürecini Bilimp ile gerçekleştirdi. Darülaceze Başkanlığı'nda Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ile bir araya gelen Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın, kurumlara dijital dönüşüm sürecinde destek olduklarını söyledi. Akın,Türkiye'nin birçok yerindeki firma ve kurumlarla iş birliği yaptıklarını belirterek, "1895 yılında Padişah II. Abdülhamit'in fermanı üzerine Okmeydanı'nda kurulan, Türkiye'nin en eski ve köklü kuruluşlarından olan Darülaceze de dijital yenileşim sürecini Bilimp'le gerçekleştirdi. Kurumum tüm birimlerinin otomasyon sistemleri Elektronik Belge Yönetim Bilgi Sistemimiz(EBYS) ve yerli teknolojilerle geliştirilen bütünleşik araçlar yazılımı olan Bilimp ile sağlanacak. Darülaceze, Bilimp ile tüm ihtiyaçlarını tek bir yazılım aracılığıyla ve kolay bir şekilde yönetebilecek" dedi.

DARÜLACEZE'YE DESTEK VERMEK, ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK DEMEKTİR

Bu projeyi hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akın, kurumun bu iş birliği ile dijital yenileşim sürecinde büyük bir atılım yaptığını kaydetti. Akın, e-dönüşüm sürecinde desteklerini esirgemeyen kurum yetkilileri ve özveriyle çalışan Bilimp proje ekibine teşekkür ederek, "Darülaceze gibi din, mezhep, dil, ırk, sınıf ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bakıma muhtaç kimsesiz, yaşlı ve sakat insanlarla, sokağa terk edilmiş 0-6 yaş arası çocukları ücretsiz olarak, her türlü ihtiyaçları karşılanarak barındıran bir kuruma destek olduğumuz için oldukça gururlu ve mutluyuz. Darülaceze'ye destek vermek,ülkemize hizmet etmek demektir. Böylesine anlamlı projelere her zaman ve her koşulda hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu. Akın, şirketlerin ve kurumların dijital dönüşüm süreçlerini destekleyen inovatif ürünler geliştirmeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.


TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci de, iş birliğinden oldukça mutlu olduğunu belirterek, dijital omurganın ve kurumsal hafızanın kurumlara kattığı değerin önemine vurgu yaptı. Cebeci, Osman Akın'a teşekkür plaketi takdim etti.