Bursa
Çok Bulutlu
23.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Deren'i gören tanıyamadı

Magazin , 28 Eylül 2020 Pazartesi, 14:27

Deren Talu ilk filminde erkek oldu!

Deren'i gören tanıyamadı
Defne Samyeli'nin büyük kızı Deren Talu, 'Son Kale Hacıbey' filmiyle oyunculuğa adım attı. Talu, 'Fatma' karakterini canlandırdığı filmde erkek kılığında izleyici karşısına çıkacak.

Los Angeles Santa Monica College’daki Sanat Tarihi ve Oyunculuk eğitiminin ardından Eric Morris’ten oyunculuk dersleri alan, Türkiye’de ise Derya Alabora’yla çalışan Deren Talu, ilk sinema filminin heyecanını yaşıyor.

Deren Talu, Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı “Son Kale Hacıbey” filmi için kamera karşısına geçti. Talu'ya başrollerde Aleksander Sokolov ve Yurdaer Okur’un eşlik ettiği filmin 23 Ekim’de vizyona girmesi planlanıyor.

Talu, filmde, 18’inci yüzyılın sonlarında Rusya ile savaşan Osmanlı İmparatorluğu’nun kalesi olan Hacıbey’in başarılı kumandanı Ahmet Paşa’nın kızı Fatma’yı canlandırıyor.

Fatma, babası tarafından kale işgal edilmeden önce gizlice bir köye gönderiliyor. Cesareti ve savaş yeteneğiyle hem babasını hem de Hacıbey Kalesi’ni kurtarmak için yola çıkan Fatma, Kozak askeri Andrey ile heyecan dolu bir maceraya atılıyor.

Senaryo gereği erkek kılığına giren Deren Talu, çekimler için ağır savaş kostümleriyle kilometrelerce yol yürüdü.

İlk rolü için heyecanlı olan Talu, "16 yaşındayken ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ dizisinde staj yaptım, rejide çalıştım. Oyunculuğun zor şartlarını o dönemde gördüm. Fakat bu mesleğe olan tutkumu hiç kaybetmedim. Güçlü kadın karakterleri oynamak, kadının gücünü göstermek beni gururlandırıyor. Yetiştirilme tarzım da bu şekilde oldu. Annem bana hep bir kadın olarak kendi ayakları üzerinde durabilmenin, güçlüklerle savaşabilmenin önemini aşıladı. O yüzden ‘Son Kale Hacıbey’ projesi benim için özel bir yere sahip" dedi.