Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Destek yoktu ama sorun çözüldü

Bursaspor , 16 Ekim 2020 Cuma, 14:08

Destek yoktu ama sorun çözüldü
Bursaspor gerçekten son yıllarda büyük bir erozyona uğradı.

Önce yaşanan yönetim zaafları, ardından tavan yapan borçlanmalar sonrasında borç batağı gırtlağı resmen aştı. Kulübü yok olmasıyla karşı karşıya bıraktı.

Gerçekten kulüp için son çırpınışlar yaşanıyor. Hatta hiçbir destek olmadan, siyasilerin uzak kaldığı, kimsenin yardım elini uzatmadığı (taraftarlar hariç), büyük bir çoğunluğun köstek olmaya çalıştığı bir dönemde

Bursaspor tarihinin en çok futbolcusunu satıp, inanılmaz gelir elde ettiği Recep Bölükbaşı döneminde girdiği inanılmaz borçlar (nasıl olduğu bugüne kadar hiç açıklanmadı ve aklanmadı) sonrasındaki acıları yaşayan isimlerin başında yeni seçilen Başkan Erkan Kamat oldu.

Özellikle dün, sosyal medyadaki paylaşımları gördüğüm an gerçekten irkildim.

Bursasporluyum diyen ve yeşil beyaz renklerle paylaşım yapan birçok kişi Erkan Kamat’ın -3 puan silme cezasını kaldıramaması için büyük uğraş verdi. Ancak Erkan Kamat, bitime kısa bir süre kala, elindeki son iki dosya çok uzaklardaki ülke Güney Amerikan’dandı.

Başkan Erkan Kamat’ın girişimleri iyi yabancı dil bilmesi sonrasında bu sorun çözüldü.

Çözülmesi Bursaspor için çok önemliydi. Ne Ali Ay ne de Mesut Mestan’ın yapamadığını Erkan Kamat yaptı. Üç puan silme cezasını yok ederken, son yıllarda bir türlü alınamayan Ulusal Lisansı alarak, eski yönetimlere de güzel bir gönderme yaptı.

Tabii ki anlamak isteyenlere.

Şimdi önemli olan biz Bursasporluların tek yumruk olarak hareket etmemizdir.

Özellikle Bursasporluyum diyerek, kulübün altını oymak isteyenlere gereken tepkiyi hep birlikte vermemiz gerekiyor. Paralı başkan döneminde tam iki takımımız ligden düştü (Bursaspor Süper Lig, Yeşil Bursa 3. Lig’den), iki takım kapatıldı. Bunlar Bölgesel Amatör Lige düşen Yeşil Bursa ile 1.Lig’de oynayan Bursaspor Kadın Voleybol takımını kapattı. Bursaspor TV'yi de kapattı.

Bu da her şeyin para olmadığını hepimize göstermedi mi?

 

İKİSİ DE LİSTEDE

Gelelim bir bardak suda fırtına kopartmak isteyenlere;

Bakıyorum, teknik direktöre yapılan tepki sonrasında kadro dışı kalan iki futbolcunun yeniden takıma alınması için sosyal medyada adeta kampanyalar düzenlendi.

Sonuçta insanlar, yaptıklarının cezalarını çekmek zorundalar.

Elbette çekiyorlar.

İşte yönetim TFF’ye gönderdiği resmi listede hem Sedat Dursun’un hem de Serdar Özkan’ın isimleri var. Şimdi onlar yaptıkları için özür dilemeleri gerekmiyor mu?