Bursa
Çok Bulutlu
12.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Destekler 35 milyar liraya yaklaştı"

Gündem , 28 Eylül 2020 Pazartesi, 15:43

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Türkiye genelinde verdikleri desteklerin tutarının, 35 milyar liraya yaklaştığını açıkladı

"Destekler 35 milyar liraya yaklaştı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Covid-19 salgını kapsamında, bizim Sosyal Koruma Kalkanı'nda bakanlık olarak Türkiye genelinde verdiğimiz desteklerin tutarı, 35 milyar liraya yaklaştı" dedi.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Afyonkarahisar bir açılışa katıldı.Açılışta konuşan Bakan Selçuk, koronavirüs pandemisi sürecinde 'Sosyal Koruma Kalkanı' kapsamında, bakanlık olarak Türkiye genelinde verdikleri destek tutarının 35 milyar liraya yaklaştığını söyledi.

Selçuk, "Son aylarda Türkiye ve dünya olarak Covid-19 salgını ile mücadele etmekteyiz. Biz de bu salgınla mücadele etmek için bakanlık olarak 'Sosyal Koruma Kalkanı' adını verdiğimiz birtakım uygulamalar ve destek programları açıkladık. Özellikle bu programlarda çalışma hayatı, sosyal güvenlik, sosyal yardımlar ve sosyal hizmetler olarak 4 ana başlıkta çeşitli uygulamalara başladık. Buna dair toplumda bu salgına karşı vatandaşlarımızı, çalışanlarımızı, işverenlerimizi, istihdamı korumak için tedbirler aldık ve bütün bu tedbirlerin sonucunda Covid-19 salgını kapsamında bizim 'Sosyal Koruma Kalkanı'nda, bakanlık olarak Türkiye genelinde verdiğimiz desteklerin tutarı 35 milyar liraya yaklaştı  dedi.