Bursa
Çok Bulutlu
10.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Doğru söze ne hacet

Bursaspor , 29 Ağustos 2020 Cumartesi, 15:22

Doğru söze ne hacet
2020-2021 TFF 1. Lig’de geçtiğimiz sezon iddialı ve şampiyonluk parolasıyla çıktığımız mücadelede ne yazık ki bırak şampiyon olmayı Play-off’lara  zor kaldık ve elendik. Kulübümüzün durumu ortadaydı ve başarı imkansız oldu. Bu sene kaldığımız yerden devam ediyor ve yeniden zirveye sloganıyla yolumuza devam ediyoruz.

Hepimizin bildiği gibi olağanüstü genel kurulda Bursaspor Kulübü başkanlık yarışına tek adayla girdi. Erkan Kamat başkan oldu, olacak. Zor bir süreç onu bekliyor. Bu cesaretinden dolayı kendisini ve ekibini tebrik ediyor, hoş geldin sayın Başkan diyoruz. Başkanın çözmesi gereken ciddi sorumlulukları var. Bunlardan en önemlisi transfer tahtası, futbolcu paraları derken bu sıkıntılı süreçte Allah yardımcısı olsun.

TFF 1. Lig’e alt gruptan gelen iddialı takımların katılımı ile bu senenin daha zor geçeceği aşikâr. Ligin zirveye oynayacak takımları arasında alt ligden gelen Samsunspor ve Tuzlaspor’u gösterebiliriz. Yine zirve adaylığında Adana Demirspor, Ümraniyespor, Akhisar Belediyespor, Altay gibi takımlar olacaktır. Bana göre ise sürpriz Bandırmaspor.

Bu zorlu ligden Süperlig’e çıkma yolunda başkanın ilk yapması gereken takımı emanet edecek bir teknik direktörle anlaşmak. Daha sonra çok zor olsa da transfer tahtasının açılması için gereken parayı bulmak. Tahta açılsa bile kulübün mali durumundan dolayı en fazla üç yeni oyuncu transferi olabileceğini ve bu üç transferin de en zorunlu mevkiler olan sol bek, stoper ve forvet olacağını tahmin ediyorum. Tahta açılsa da açılmasa da bu sene Vakıfköy’de yetişen genç oyuncularımızın daha çok süre alacağı açıkça ortada. Bu yüzden teknik direktör tercihi umarım genç oyuncularla iyi anlaşabilen, Vakıfköy ruhunu iyi bilen bir teknik adamdan yana kullanılır.

Yolumuz uzun ve zor.

Bize hep destek tam destek olmak düşer.

Bursaspor umuttur.

Gelin el ele verin, her ne pahasına olursa olsun yeniden zirve parolasıyla bu gencecik, pırlanta gibi kalbi, saf ve masum olan genç kramponlara, alt yapımıza ve bu şehrin tek mirası olan Bursaspor’umuza sahip çıkalım.

Saygılarımla.