Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Doğu Perinçek'ten 'Dönek misiniz?' sorusuna yanıt

Magazin , 19 Mart 2021 Cuma, 10:32

Armağan Çağlayan'ın YouTube'daki Gör Beni programına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 'Dönek misiniz?' sorusuna yanıt veren Perinçek, ''Ben bilimsel sosyalistim. Dönek diyenlerin hepsi dönek. Dönek oğlu dönek onlar hem de'' yanıtını verdi.

Doğu Perinçek'ten 'Dönek misiniz?' sorusuna yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Armağan Çağlayan'ın YouTube'daki Gör Beni programına konuk oldu.

Armağan Çağlayan'ın, "Son dönemde sizi 'dönek olmakla' suçluyorlar. Tırnak içinde soruyorum. Ne diyorsunuz bu konuda? Dönek misiniz?" sorusuna Perinçek, "Ben bilimsel sosyalistim. Dönek diyenlerin hepsi dönek. Dönek oğlu dönek onlar hem de. Hepsi dönek oğlu dönek. O suçladıkları adam, 15 yıl 5 kuşakla hapis yatmış bir adam. Bunların hepsi dönmüş adamlar. Daha 12 Mart'tan sonra dönmüş adamlar. Ben 12 Mart, 12 Eylül 1990, 98, 2008, Türkiye'de 5 kuşakla CIA'nın, sistemin hapishanelerinde yatan tek adamım. Bunun karşısında 4 kuşakla yatan da yok" şeklinde yanıt verdi.

Perinçek, şöyle devam etti:

"3 kuşakla yatan da bizim partide bazı arkadaşlarımız var. Onun için bunların hepsi dönek oğlu dönektir, sistemin adamlarıdır. Bunlar Amerika ile birlikte, CIA'nın tezgahlarında Vatan Partisi'ne ve Doğu Perinçek'e Amerika'nın ve Atlantik sisteminin adamları olarak, görev yapan adamlardır."