Bursa
Çok Bulutlu
22.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Doktor Strange Örümcek Adam'da

, 12 Ekim 2020 Pazartesi, 10:48

Benedict Cumberbatch, Örümcek Adam 3 (Spider Man 3) filminde Doktor Strange rolünü yeniden canlandıracak.

Doktor Strange Örümcek Adam'da
İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch, yeni Örümcek Adam filminde Doktor Strange rolünü yeniden canlandıracak.

Independent Türkçe'nin The Hollywood Reporter'dan aktardığı habere göre Marvel'ın Yüce Büyücüsü gelecek filmde Tom Holland'ın Örümcek Adam'ına akıl hocası olarak yer alacak.

Benzer rolleri Örümcek Adam: Eve Dönüşte (Spider-Man: Homecoming) Tony Stark (Robert Downey Jr) ve Örümcek Adam: Evden Uzakta'da (Spider-Man: Far From Home) Nick Fury (Samuel L Jackson) canlandırmıştı.

Öte yandan senaryo detayları hala gizli olduğundan Cumberbatch'in rolünün büyüklüğü, merkezi bir rol mü yoksa küçük bir rol mü olacağı, belirsiz.

Cumberbatch'in haberi, serinin Jamie Foxx'u cani Electro olarak yeniden dahil edeceğine dair sürpriz duyurunun ardından geldi. Foxx, karakteri en son Andrew Garfield'ın filme adını veren karakteri oynadığı 2014 tarihli İnanılmaz Örümcek-Adam 2'de (The Amazing Spider-Man 2) canlandırmıştı.

Büyücünün gelecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde başka gerçeklikleri keşfe çıkacağı göz önüne alındığında Doktor Strange'in hikayeye dahil olması Electro'nun dönüşünü açıklayabilir.ÖRÜMCEK ADAM 3 2021'DE SİNEMALARDA

Örümcek Adam 3'ün çekimlerinin bu ay Atlanta'da başlaması planlanıyor, bununla birlikte Cumberbatch'in yine bu ay Doktor Strange devam filminin Londra'daki çekimlerine katılması bekleniyor.

Eve Dönüş'ü ve geçen sene vizyona giren Evden Uzakta'yı yöneten Jon Watts üçüncü film için yönetmen sandalyesine dönecek.

Serinin diğer düzenli üyeleri Zendaya, Marisa Tomei, Tony Revolori ve Jacob Batalon'un da gelecek filmde aynı şekilde rollerini yeniden canlandırmaları bekleniyor.

Örümcek Adam 3'ün planlanmış vizyon tarihi 5 Kasım 2021.