Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Dortmund'dan Haaland açıklaması

Spor , 15 Nisan 2021 Perşembe, 12:26

Borussia Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke, Erling Braut Haaland'ın transfer durumuyla ilgili konuştu.

Dortmund'dan Haaland açıklaması

Borussia Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke, Erling Braut Haaland'ın transfer durumuyla ilgili konuştu.

BBC Sport'a konuşan Watzke, "Koronavirüs pandemisinden önce kulübümüzün 1 euro bile borcu yoktu. Sıfır. Çok rahat bir konumdaydık. Oyuncu satmaya hiç ihtiyacımız yoktu. Bu çok önemli. Dünyanın en zengin kulüpleri bile bizden oyuncu isterken iki ihtimal olduğunu biliyordu. Ben bu transfer olmaz diyorsam olmazdı. Diğer ihtimalde ise söylediğimiz fiyatı vermek zorundaydılar. Bu fiyatı düşüremeyeceklerinin farkındaydılar." dedi.

Dortmund CEO'su, "Biz her zaman çok açığız. Her zaman dürüstüz." ifadelerini kullandı.

"ERLING HAALAND KALACAK!"

Watzke, "Artık Haaland söylentilerinden bıktım usandım. Geçen yaz bütün İngiliz basını 'Jadon Sancho Manchester United'da oynayacak' dedi. Sonra Dortmund'da oynamaya devam etti. Şİmdi Haaland için 'Real Madrid'de oynayacak, şu kulüpte bu kulüpte oynayacak' diyorlar. Ben 1 Eylül'de hangi kulüpte oynayacağını biliyorum. Zannediyorum, söylemem gereken tek şey de bu." diyerek sözlerini sürdürdü.

Mino Raiola'nın İspanya ziyaretiyle ilgili çıkan haberler hakkında görüşü sorulan Watzke, "Mino çok özel biri. Oyuncusu için en iyi sözleşmeyi yapmak istiyor. İşler böyle yürür. Ben Mino'yu çok iyi tanırım. Mino da beni çok iyi tanır. İkimiz de ne istediğimizi çok iyi biliyoruz." cevabını verdi.