Bursa
Parçalı Bulutlu
9.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Dudaklı’da rezalet direkten döndü…

Bursa , 30 Haziran 2020 Salı, 19:20

20 Haziran’da sel felaketinin vurduğu 6 can kabı ve büyük maddi hasara yol açan sel felaketinin ardından yaşanan gelişmeler yok artık dedirtti.

Dudaklı’da rezalet direkten döndü…
Dudaklı Köyünde sele kapılarak hasar gören onlarca aracı hasar tespiti yapılması için bir alana çekiciler vasıtasıyla çekildikten bir hafta sonra her araç için araç sahibinden çekici bin lirayı bulan çekici parası tahsil ediliyor.

Afetzedeler can ve mal kaybının üzerine istenen bu paraları araçlarını geri alabilmek için çekici firmaya ödemek zorunda kalıyorlar.

Bursaspor Kulübü eski yöneticilerinden Ahmet Eraslan ulusal medyada da yayınlanan haberde olduğu gibi duruma müdahale ediyor ve tahsil edilen paralar bu gün itibariyle afetzedelere geri veriliyor.

Bursa içinde vızır vızır dolanan ve araç avlayan vakıf çekicileri varken, afetzedelerin özel çekicilerin insafına bırakılması hazindir.

Telefonla görüştüğümüz Ahmet Eraslan afetzedeler için gereğini yapmanın ve sonuç almanın mutluluğunu ifade ederken, kamu kurumlarının olay yerinde protokole eşlik etmek yerine böyle durumlarda hızlı refleks göstermesi gerektiğini bilmeleri gerekiyor.