Bursa
Çok Bulutlu
13.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Dünya düz, gökyüzünü hükümet Tanrı görülmesin diye yaptı"

Dünya , 02 Şubat 2021 Salı, 14:57

ABD'de corona virüs salgınının bir aldatmaca olduğunu düşündüğü için yüzlerce doz Moderna aşısını kasıtlı olarak sabote eden Wisconsinlı eczacının, dünyanın düz olduğuna ve gökyüzünün aslında "hükümetin insanların Tanrı'yı görmesini engellemek için yerleştirdiği bir kalkan olduğuna" inandığı ortaya çıktı.

"Dünya düz, gökyüzünü hükümet Tanrı görülmesin diye yaptı"

Geçtiğimiz günlerde ABD'de bir eczacı, Covid-19 aşısının insanlara zarar verdiği inancıyla, yüzlerce doz aşıyı soğuk hava deposundan çıkardığını itiraf etmiş, Wisconsin eyaletinin Grafton bölgesinde yaşayan 46 yaşındaki Steven Brandenburg, eczanedeki iki gece vardiyasında, 570 doz içeren 57 Moderna aşı tüpünü saatler boyu dışarıda sakladıktan sonra yeniden soğuk hava deposuna koymuştu.

"Başka insanların ölüm tehlikesi veya bedensel hasar görmesi riskini gözetmeksizin tüketici ürünlerine müdahalede bulunmakla" suçlananan eczacı Steven Brandenburg'un, FBI tarafından gizliliği yakın zamanda kaldırılan ve Daily Beast gazetesi tarafından ele geçirilen arama belgesine göre, soruşturma bürosunun, Steven Brandenburg'un aralık ayı sonlarında tutuklandığında ele geçirilen bir iPhone, bir dizüstü bilgisayar ve bir USB cihazını analiz etmek için izin talep ettiği görüldü.

FBI Özel Ajanı Lindsay Schloemer tarafından federal mahkemeye yapılan arama emri başvurusu, Brandenburg'un sanrılarının koronavirüs gerçeğinden şüphe duymanın çok ötesine geçtiğini gözler önüne serdi.

'MİKROÇİPLİ AŞILAR İNSANLARI KISIRLAŞTIRACAK'

Eczacının iş arkadaşı dedektiflere, Brandenburg'un "mikroçipli" aşıların "insanları kısırlaştıracağı" konusunda ısrar etmekle kalmadığını, etrafındaki fiziksel dünyanın aslında göründüğü gibi olmadığına da ikna olduğunu söyledi.

26 sayfalık belgeye dayandırılan habere göre Brandenburg, "Dünya düz. Gökyüzü gerçek değil, daha ziyade insanların Tanrı'yı ​​görmesini engellemek için hükümet tarafından yerleştirilmiş bir kalkan. Kıyamet Günü geliyor" ifadelerini kullandı.

Polis ekipleri yılbaşı gecesi Brandenburg'un evinde birkaç ateşli silah ele geçirmişti. Söz konusu belgeye göre eczane kalfası Sarah Sticker, yetkililere, Brandenburg'un çalışmak için 45 kalibrelik bir tabanca taşıdığını ve "ordunun onu götürmek üzere gelmesi durumunda" buna ihtiyacı olduğunu söylediğini aktardı.