Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Dünya düzeni değişiyor mu?

Bursa , 16 Eylül 2020 Çarşamba, 16:53

Astrolog Aysu Neslihan Çetin Life Bursa'ya konuştu

Dünya düzeni değişiyor mu?
SAHİP KIRAN GELİYOR…!

21 Aralık 2020 günü, tam kış gündönümünde (en uzun gece) saatler 21:03’ü gösterdiğinde (Bursa saati ile) gökyüzünde Jüpiter ve Satürn kavuşumu yaşanacak. İşte bu kavuşuma “Sahip Kıran” ismi verilmiş yüzyıllar önce. Anlamı ise “Güçlü ve Üstün Hükümdar” olarak tanımlanmış.

Jüpiter ve Satürn her 20 yılda bir aynı derecede ve her 200 yılda bir ise farklı bir elementte kavuşurlar.2020 yılının Aralık ayında bu iki büyük gezegen, 200 yıllık “Toprak Elementi” çağını bitirerek, yepyeni 200 yıllık “Hava Elementi” çağını başlatmak için “Kova” burcunda kavuşuyor olacaklar.
Astrolojide Jüpiter (Zeus) ve Satürn (Kronos)’un ortak özellikleri, mitolojik anlamıyla kendi iktidarlarını kaybetmek korkusuyla çocuklarını yok etmeye çalışmalarıdır. Buna rağmen her ikisi de çocukları tarafından yenilgiyi tatmışlardır.
Eski çağlarda Jüpiter ve Satürn kavuşumu öylesine önemliydi ki ,bir kralın ya da dinsel bir figür olan “Mesih” in doğacağına inanılırdı. Elbette bu kavuşum yüzyıllardır Dünya üzerinde pek çok yapının, durumun değişimini başlatan bir enerji doğurmuştur.
Geçtiğimiz 200 yıl içinde bu iki gezegenin “Toprak Elementi” burçlarda kavuşumu ,materyalist toplum düzenini getirdi. Kapitalizm denilen bu olgu, toprak,mal,mülk sevdasıyla ve gücü elinde bulundurmak için, diğerlerine gösterebilmek için adeta bir yarış başlattı, hem ülkeler arenasında hem de bireysel düzeyde.
2020 “Sahip Kıran Kova Burcunda”
Bu iki gezegen. 21 Aralık’ta ki kavuşumlarını ise “Kova” burcunda gerçekleştirerek,200 yıllık yepyeni bir döngüyü başlatacak. Kova, hümanizm, farkındalık, hava ve hava olayları, özgürlük ve bireysel güçlenme için atılan kollektif (gurupsal,kitlesel) mücadeleleri anlatır.Teknoloji ve Uzay bilimleri ile de yakından ilgili olan Kova, doğalgaz, enerji ve tabii kaynaklar, sıradışı fikirler ve buluşlar, kitlesel halk hareketleri, bireysel uyanış ve farkındalıklar açısından çok önemlidir.
Astrolojik açıdan kavuşum anı haritasını incelediğimde, Dünya’da yeni özgür ve birlik enerjisi taşıyan bir hareketin başlayacağını gördüm. Bu görünümlerde bir ülkenin özgürlüğünü ilan etmesi, yepyeni bir ülkenin doğması, yeni ve farklı-sıra dışı liderlerin çıkması, uzay ve uzaylılarla ilgili temasların açıklanması, uzayda yaşam için gerekli temellerin oluşması, farklı ve sıradışı dünyaların keşfi gibi pek çok etki yer alıyor.

Elbette Dünya açısından önemli değişimlere sebep olacak olan bu kavuşum, bireysel olarak da hepimizi etkileyecek.Teknoloji ve özgürlükler çok daha önem kazanırken, doğallık ve kişiye özgülük prim yapacaktır.Astronomi ve astroloji alanlarının da bireyler açısından öneminin artacağını düşünüyorum.
İnsanoğlu alışkanlıklarından kolay kurtulamıyor.Yaşadığımız “Pandemi” sürecinde de bunu çok net görüyoruz.Bu kavuşum ile birlikte bir doğum sancısı çekerek ,eski alışkanlıklarımızdan kurtulmak ve yeniye adapte olmak zorunda kalacağız.Adaptasyon sürecinde büyük kayıplarla da yüzleşmemiz gerekebilir.
Her şeyden önce “İnsan” olmanın önemini kavratacak bir kavuşum bu.Doğanın ve doğadaki her bir yaşamın çok değerli olduğunu farketmemiz adına,sıradışı olaylar yaşanacağını düşünüyorum.

Büyük Dönüşüm
Astroloji de Zodyak kuşağı Koç burcu ile başlar. Bu iki gezegen ise Koç burcundan başlayarak ateş, toprak, hava ve su elementlerindeki birleşmelerle devam eden, ortalama 800 yıl boyunca 40 kavuşum gerçekleştirir. Bu döngü “büyük dönüşüm” ismini almıştır.
Bu döngülerde Dünya üzerinde medeniyetler yıkılmış, alışkanlıklar, kültürler değişmiş, savaşlar ve barışlar olmuş, insanoğlu evrimini hep biraz daha ileriye taşıyabilmek için mücadele etmiştir. Salgın hastalıklarla boğuşulmuş, doğal afetlerde büyük can kayıpları yaşanmıştır. İnançlar değişikliğe uğramış, farklı dinler ve mezhepler oluşmuş, din savaşları yapılmıştır.
En son 1702 yılında büyük dönüşüm süreci başlamıştır. Bir sonraki “Büyük Dönüşüm” ise 2497 tarihinde başlayacak..
Bildiğimiz tüm doğruları unutturacak, gerçekliklerimiz değişecek bu döngü ile.
İnsanlığın aldığı dersleri anlatan bu iki öğretmen, bu kez kararlı hareket etmeyi istiyor. Kendine özgü ve teknolojik tabanlı girişimlere hazırlıklı ol diyor.Eski kökleşmiş ve geleneksel düşünce yapısını, kurumsal yapıları, aile yapısını ve toplumsal düzenleri temelinden değiştirmeye geliyor.
Yeni 200 yıllık döngü için , bireysel farkındalıkların artması ve özgür düşünce yapısının kabul görmesi gerekiyor.
Yeni liderler, yeni ülkesel düzenler, Uzay çağı, uzaylılar, ileri teknoloji , doğal enerji kaynakları , demir, bor, çelik, bakır gibi yeraltı madenleri kullanımı, tabii varlıklarda iyileştirmeler, doğa ve canlılara saygı, özgürlükler, ayrıştırma olmaksızın din ve fikir hürriyeti, vicdan temelli insan, birlik olma mücadelelerine hazırsak , öncesin de şöyle bir kökten sarsacak “SAHİP KIRAN GELİYOR”

Aysu Neslihan Çetin