Bursa
Parçalı Bulutlu
16.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Dünya Gıda Günü'ne özel kitaplar

, 16 Ekim 2020 Cuma, 15:59

Dünya Gıda Günü olarak kutlanan 16 Ekim'de, sağlıklı beslenmeye dikkat çekiliyor. BKM Kitap da, geçtiğimiz ay internet adresi üzerinden en fazla satışı gerçekleştirilen sağlıklı beslenme kategorisindeki kitapları paylaştı.

Dünya Gıda Günü'ne  özel kitaplar

16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde sağlıklı beslenmeye dair farkındalığın artırılması amaçlanırken, özellikle pandemi sürecinde vatandaşların hobi ve sağlık kitaplarına yöneldiği görülüyor. 37 yıllık kitap mağazası markası olan ve online kitap satış sitesiyle de kitapseverlere ulaşan BKM Kitap ise, geçtiğimiz ay bkmkitap.com adresi üzerinden sağlıklı beslenme kategorisinde en çok satan kitapları derledi.

Listede sırasıyla şu kitaplar yer aldı; 'Birim - Hücresel Sağlıktan Ruhsal Yolculuğa', 'Sirkadiyen Beslenme', 'Ahmet & Elmas Maranki ilel Sağlıklı Yaşam Seti', 'Beslenme Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar', 'Kuantum Beslenme', 'Süper Gıdalarla Süper Bağışıklık', 'Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık', 'İyi Gıda Kötü Gıda', 'Japonların Kadim Beslenme Sırrı Yoshinori Nagumo', 'Bebeğimin Beslenme Kitabı'.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan BKM KİTAP Kurumsal İletişim Yöneticisi Esma Ekmen, sağlık konusunun gündemde yer aldığı bugünlerde vatandaşların gıda ve sağlıklı beslenmeye çok dikkat ettiğini, tedirginliklerin geride bırakılıp önlemlerin alındığını dile getirdi.