Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Efsane repliklerle corona mesajı

Yaşam , 29 Aralık 2020 Salı, 15:20

Samsun'da 19 Mayıs Belediyesi, corona virüsü önlemlerine dikkat çekmek için Yeşilçam sanatçılarının repliklerinden oluşan afişleri reklam panolarına asarak vatandaşlara temizlik, maske ve mesafe çağrısı yapıyor. Farkındalık çalışması, sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, birçok kez paylaşıldı.

Efsane repliklerle corona mesajı

19 Mayıs Belediyesince hazırlanan ilçedeki billboard ve raketlere asılan afişlerle salgınla mücadelede temizlik, maske kullanımı, sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere dikkat çekiliyor.

Sosyal medyada büyük ilgi gören afiş çalışmalarında, 'Çöpçüler Kralı', 'Şabanoğlu Şaban', 'Al Yazmalım', 'Çiçek Abbas', 'Neşeli Günler' gibi film sahnelerindeki akıllara kazınan Yeşilçam sanatçılarının replikleri yer alıyor.

"SEVGİ NEYDİ? TEMİZLİKTİ, MASKEYDİ, MESAFEYDİ"

Billboard ve raketlere asılan afişlerle, "Parola ne? Temizlik, maske, mesafe", "Sevgi neydi? Temizlikti, maskeydi, mesafeydi", "Reca ederim incinme kuzum, mesafe mühim" ve "Paranın, imanın ve coronanın kimde olduğu belli olmaz" gibi yazılar, Yeşilçam repliklerine uygun hale getirilerek, farkındalık oluşturuldu.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile savaş devam ediyor. Bizler de birçok tedbir aldık, almaya da devam ediyoruz. Fakat en büyük tedbir kişisel olarak alınandır. Bu yüzden temizlik, maske ve mesafe kuralları çok önemli. Coronaya dikkat çekmek amacıyla Yeşilçam repliklerini kullanarak ilçemizdeki reklam panolarına bazı çalışmalar yaptık. Bu kuralların akılarda kalması ve vatandaşlarımıza temizlik, maske, mesafe çağrısında bulunmak amacıyla böyle bir çalışma yapmayı tercih ettik" dedi.