Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ege seferi başlıyor

Bursaspor , 21 Ekim 2020 Çarşamba, 13:10

Ege seferi başlıyor
Son iki haftada dört puan toplayan ve yükselişe geçen Bursaspor’un Ege seferi bugün başlıyor.

Yeşil-beyazlıların ilk durağa perşembe günü Menemen, ikinci durağı ise pazartesi günü Akhisar olacak. Menajer Adil Cenkçiler ve teknik direktör Mustafa Er’in talebi doğrultusunda Bursaspor maç sonrası kente dönmeyip hazırlıklarını İzmir’de sürdürecek.

Sakat futbolcularımızdan kaleci Ataberk Dadakdeniz’in yırtılan adalesinin tedavisi devam ediyor. Doktorlar genç file bekçisinin iki hafta içerisinde takıma dahil olabileceğini belirtiyor. Kaptan Özer Hurmacı ise hafta başından bu yana takımla birlikte çalışmalara başladı. Büyük bir olasılıkla kadroda yer alabilir.

Morali giderek yükselen Bursaspor’un Ege deplasmanlarından mutlu sonuçla döneceğine benim inancım tam. Balıkesirspor karşılaşmasının son bölümündeki inanılmaz baskı ve gelen goller futbolcuların kendilerine olan güvenlerinin de artmasına neden oldu.

DİKKATLİ OLMALIYIZ

Ancak tehlike şimdi başlıyor.

Balıkesirspor karşısında atılan üç golün ikisine imza atan ve birinin asistini yapan 18 yaşındaki milli oyuncumuz Ali Akman bir anda Türkiye’nin gündeminde ilk sırayı aldı. Şimdiden kulüpler bu oyuncunun kafasını menajerleriyle birlikte karıştırmaya başlamışlardır bile.

Özellikle İstanbul medyasının yanı sıra sosyal medyada genç oyuncuya yetenekleri nedeniyle Arjantinli Messi kadar yetenekli demeye başladı. Aslında en büyük tehlikemiz de bu.

Aslında Ali Akman geçen sezona oranla büyük gelişim gösterdi ve üzerine koyarak devam ediyor. Sanıyorum bu ligin şimdiden starları arasına girmeye başladı.

Bunun için öncelikle menajerimiz Adil Cençkiler’in çok dikkatli olması gerekiyor. Gençlerimiz haftalar ilerledikçe performanslarıyla parmak ısırtıyorlar.

İşte onlardan biri ise geçtiğimiz sezon hiç şans verilmeyen İsmail Çokçalış. Şimdiden Galatasaray’ın radarına girmeyi başardı. Böyle oynadığı müddet içerisinde birçok talibinin olacağına inanıyorum. Artık tüm kulüpler gözlerini TFF 1.Ligi’ne çevirdi.