Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Elektronik müziğin efsanesi Daft Punk ayrıldı

Dünya , 23 Şubat 2021 Salı, 08:46

Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, 28 yıllık müzik serüveninin ardından ayrıldıklarını açıkladı. Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter ikilisinin neden ayrılma kararı aldığı bilinmiyor

Elektronik müziğin efsanesi Daft Punk ayrıldı

Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, 28 yıllık müzik serüvenin ardından ayrıldıklarını açıkladı. Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter ikilisi ayrılma nedenlerine ilişkin henüz bilgi paylaşmadı.

1993 yılında müzik hayatına başlayan Daft Punk, 1997'de çıkardıkları ilk albümleri 'Homework' ile geniş çaplı hayran kitlesi edinmişti.

İkinci albümleri 2001'de yayımlanan "Discovery" oldu. İkinci albümleriyle birlikte ayırt edici özellikleri olan robot kostümleri ve kaskları ile sahne almaya başladılar.

"One More Time" ve "Harder, Better, Faster, Stronger" single'larıyla dünya çapında üne kavuştular.

Üçüncü albümleri "Human After All", canlı kayıt "Alive 2007" ve "Tron: Legacy" filminin soundtrack'iyle ünlerine ün kattılar.

2013 yılında çıkan "Random Access Memories" albümü ise en büyük başarıları oldu. Bu albümdeki "Get Lucky" single'ı listelerde birinci oldu. Albümleri milyonlarca satış yapan ikili, iki Grammy kazandı.

Daft Punk, 28 yılda 12 Grammy adaylığı, 6 ödül, 4 stüdyo albümü, 2 belgesel, bir film, 2 canlı albüm ve bir soundtrack'e imza attı.

Grubun son çıkan albümü 'Random Access Memories' albümü, son on yılda en çok satan dans müziği albümü olmuştu.