Bursa
Çok Bulutlu
24.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Elif'in kurtarılma anını anlatırken gözyaşlarına boğuldu

Gündem , 02 Kasım 2020 Pazartesi, 10:12

Doğanlar Apartmanı'ndan 3 yaşındaki Elif'in kurtarılma anı sonrası gözyaşları sel oldu. İBB İtfaiye Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz, Elif'in kurtarılma anını anlatırken boğazı düğümlendi.

Elif'in kurtarılma anını anlatırken gözyaşlarına boğuldu
İlk müdahalesinin yapıldığını aktaran CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut, 'Ekiplerin birbirlerine sarıldığını görüyoruz. Onlar burada yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Herkes çok duygulu anlar yaşıyor bu noktada. Herkes çok mutlu. Alkışlarla çıkarıldı 3 yaşındaki Elif. Ekipler burada Seher Hanım ve çocuklarını çıkardıkları zaman Elif için de mücadele verilmişti' dedi.

Elif'in dedesi, "Haberi almak beni çok çok mutlu etti. Allah sizden binlerce kere razı olsun. Allah'ım mucize yarattı. 7 katın altından çıkmak ne demek" dedi.

Annneannesi, "Ağlıyordum ama içim içim bazen böyle dışa vuruyordu. Şükürler olsun" dedi.

Elif'in dayısı, "Dualarımız sayesinde kavuştuk. Bu mutluluğu paylaşıyoruz şuan. Uçuyoruz" açıklamasını yaptı.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut Elif'in kurtarılma anını anlatan İBB İtfaiye Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz, 'İnanın şuan konuşamıyorum. Duygularımız çok farklı. 3 gündür Elif için diğer vatandaşlarımız için mücadele veriyorduk. Tespit ettiğimiz noktada çok mücadele verdik. Belirttiğimiz noktada küçücük bir yaşam boşluğu vardı. Orada gözleri açık bir vaziyette bulduk ve çıkarttık. Hatta çıkarırken...' sözleri sonrası ağlamaya başladı ve açıklamasına devam şöyle devam etti:

'Çıkarttığımız zaman arkadaşlarımızın elini tuttu ve gözleri açıktı. Canlıydı. Umarım başka bir yerinde hasar yoktur, yaşayacaktır. Bizim temennimiz duygumuz o. Konuşma yoktu. O anı anlatamıyoruz. Son enkazı kaldırana kadar hiçbir zaman umudumuzu kesmiyoruz. Arama-kurtarma böyle bir şey' dedi.

milliyet