Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Emin Adanur "Bursaspor Süper Lig'e çıkamazsa 40 milyon TL'yi bağışlarım!"

Bursaspor , 22 Mart 2021 Pazartesi, 21:22

Bursaspor Kulübü'nde Mayıs ayında gerçekleşecek Olağan Genel Kurul öncesi Başkan Adaylığını açıklayan Emin Adanur canlı yayında Adnan Batır'ın sorularını yanıtladı.

Emin Adanur "Bursaspor Süper Lig'e çıkamazsa 40 milyon TL'yi bağışlarım!"

Emin Adanur'un konuşmalarının ana başlıkları şöyle;

13 kişilik ekip içerisinde herhangi bir arkadaşımızın başkan olması benim de onun yönetimine girmem. Ben başkan olacağım diye zoraki bir şeyim yok. Biz yola 13 kişi çıktık yola beraber devam ederiz.

40 milyon'un üzerinde samimi bir şekilde Bursaspor'a kazanç sağlayanın önünü açıp destek olacağız. 40 milyon bütçemizin yanında reklam ve loca gelirleriyle transfer sorununu ortadan kaldıracağımızı düşünüyoruz.

Hem Mustafa Er hem de futbolcular bu sene çok ciddi bir emek sarfettiler. Bu dönem birazcık ellerinden tutulmuş olsaydı kulübü çok farklı noktalara getirmiş olabilirlerdi. Şimdi belki Süper Lig'i konuşuyorduk. Çok ciddi bir ruh yakalamış Mustafa HocaBugüne kadar yaptıkları yarın yapacaklarının teminatı. Kendisi bizimle çalışmak isterse, bizim onunla çalışma kararımız net.

Ben en başından beri kulübe gelir elde etmek adına çağrıda bulundum. Karşılığında bir adım göremedim.

Transferde işi ehline bırakacağız. Biz onlara gereken desteği ve yetkiyi vereceğiz. Tahtayı açmadan olacak başkanlık boş bir başkanlık olur.

Tahtayı açmak için ne yapmak, kiminle görüşmemiz gerekiyorsa görüşürüz.

Eğer takımı Süper Lig'e çıkaramazsak verdiğimiz para kulübündür. İlk yıl Süper Lig hedefimiz var. Biz 60-70 milyon toplayıp Süper Lig'e çıkaramazsak bir daha o güveni elde edemeyiz. Biz ilk yılda Süper Lig'e çıkacağız.

Bursaspor kulübünün A.Ş olmasını desteklemiyorum. Bu kulüp camianın kulübüdür.

Süper Lig'e Bursaspor'un çıkması için gereken maddi gücü eşimiz dostumuzun yardımıyla toplayarak hedefimize ulaşacağız. Futbolcu satarak gelir elde etme gibi bir hedefimiz yok.

BursasporTV kurumsal olarak kesinlikle devreye girmelidir. Kendi özel şirketim bütün gayretini Bursaspor'a yoğunlaştıracak.

Siyasi bri baskı sonucu kendi adaylığımı geri çekmem. Daha fazla gayret ederim.

Dijital bir dünyada yaşıyoruz. Bursaspor'u bu dijital dünyaya ortak ederek ulaşılabilirliği artırmak istiyoruz.

TOGG ile işbirliği yapıp para alınmasa bile Bursaspor'un marka değerine olumlu katkısı olacaktır. Bursaspor formasında TOGG yazması bizim için çok önemli olur.

Elektrik ve Doğalgaz borçları hatta futbolcu maaşları için bile girişimde bulunduk ama hiç kimseden ses çıkmadı.

Projelerimizi açıklamamız, samimiyetimizi göstermemiz taraftarda bir sempati oluşturdu.

Üretim şehri Bursa'da, Bursaspor tüm ürünlerini kendi üretebilir duruma gelecek. Kendi markamız (Bursastore) üzerinden satışlarımız gerçekleşecek.

Bursaspor Token çalışmalarımız devam ediyor. Bu oluşumu Bursaspor'a kazandırmak istiyoruz.

Bir kaç inşaat projesiyle Bursaspor'un borcu kapatılabilir fakat ben inşaatçı olduğum için çakılacak bir çivi bile yanlış anlaşılabilir.

Öncelik hedefi Süper Lig'e çıkmak olan bir yönetimin, ilk yılında kalıcı gelir elde etmesi çok mümkün değil.

Timsah Arena için Podyum Park gibi canlı bir alan olması düşüncelerimiz var fakat stadyumun çok eksiği var. İsim hakkı için görüştüğümüz isimler var.

Bursaspor Süper Lig'e çıkarsa Bursaspor'u yönetmek bana kalmaz. Bursa böyle bir şehir.

Başka bir aday çıkarsa Özlüce ile ilgili projemi ona paket halinde sunacağım fakat ben inşaat sektöründe olduğum için böyle bir girişimde bulunmayacağım.

Levent Kızıl basketbolu çok iyi götürüyor. Orası ile ilgili ayrı bir girişimimiz olmayacak. Voleybol branşını tekrar faaliyete geçirmek istiyoruz.

Eski Başkanlara açılan davalarda, göreve gelince inceleyecek ve Bursaspor taraftarı haklıysa kesinlikle destekleyeceğiz.

Eski oyuncularımızdan kim katkı vermek isterse seve seve görev veririz.

Her ay Bursastore alışverişleri yapıyorum. Belki 50'nin üzerinde deplasman sponsoru olmuşumdur. Hiçbirini açıklamadım. Bir çok noktada katkı sağlasamda açıklamayı tercih etmedim.

Aday olan kimse yok. Aday olmak isteyen de bi şekilde bu işi yapacak. Engel olmaya çalışmanın bi anlamı yok.

Camiayı tekrar bir araya getirip layık olduğu yere getirmek istiyorum.

Seçilirsem tüm üyelerimizi yemekte bir araya getireceğim.