Bursa
Çok Bulutlu
15.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Emre Aşık'ın ikinci tetikçisi Yağmur Sarnıç'ın sevgilisi çıktı!

Magazin , 03 Ocak 2021 Pazar, 13:08

Emre Aşık'ın boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Sarnıç'ın, kendisini öldürtmek için Baycan Şenürek'i ikinci tetikçi olarak tuttuğunu iddia edilmişti. Sarnıç'ın "Aile dostum" dediği Şenürek ile birliktelik yaşadığı ortaya çıktı.

Emre Aşık'ın ikinci tetikçisi Yağmur Sarnıç'ın sevgilisi çıktı!

Eski futbolcu Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Sarnıç'ın kendisini cezaevi firarisi Erdi Sungur'la öldürtmek için tetikçi tuttuğunu öne sürerek şikâyetçi olmuştu.

Sarnıç ise iddiaları kabul etmemişti. Geçtiğimiz eylül ayında ise Aşık, Sarnıç'ın Baycan Şenürek adında ikinci tetikçi tuttuğu ihbarını almış, olayı mahkemeye taşımıştı.

SERBEST BIRAKILMIŞTI

Şikâyetin ardından gözaltına alınan Sarnıç ve aile dostu olduğunu söylediği Şenürek, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Hürriyet'in haberine göre; Sarnıç'ın, dava kayıtlarına ikinci tetikçi olarak geçen Baycan Şenürek'le beraber olduğu ortaya çıktı.

Sarnıç önceki gün Şenürek'le yeni yıl kutlamalarına ait video ve fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Şenürek ise karelere şu notu yazdı: "Aşkla deniz havası. Şimdi daha güzelsin İstanbul."

Emre Aşık, Yağmur Sarnıç'ın ikinci tetikçi olarak Baycan Şenürek'i tuttuğunu geçtiğimiz eylül ayında açıklamıştı: "Avukatıma gelen mesajda Yağmur Sarnıç'ın tekrar bir tetikçi tuttuğu ve Baycan Şenürek'in beni öldüreceği yazılıydı." Aşık'ın şikâyetinin ardından gözaltına alınan Sarnıç ve Şenürek, "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Kasten öldürmeye azmettirme" suçlarından Anadolu Adliyesi'ne sevk edilmişti.

"ARAMIZDA ARKADAŞLIK DIŞINDA BİR ŞEY YOK"

Şenürek iddiaları kabul etmemiş ve "Yağmur Sarnıç'la aramızda normal arkadaşlık dışında bir şey yoktur. Ben bu olayın hiçbir yerinde yokum. Suçlamayı kabul etmiyorum" demişti.

Yağmur Sarnıç, boşanma aşamasındaki eski eşi Emre Aşık'ı öldürtmek için ikinci tetikçi olarak Baycan Şenürek'le anlaştığı iddialarına şu yanıtı vermişti: "Emre Aşık'ı öldürtmek için kesinlikle Baycan Şenürek'e para vermedim. Aile dostumdur. Baycan, ne başkasını ne de Emre Aşık'ı tanır. Suçlamaları kabul etmiyorum."