Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
14.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Emre Aşık'tan yeni ifade: Beni iki gün içinde öldürecek!

Magazin , 30 Eylül 2020 Çarşamba, 10:10

Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiğine dair verdiği ifadede eşinin kendisini öldürmek için ikinci bir tetikçi tuttuğunu söyleyerek ekledi: "Bu işi iki gün içinde bitireceklermiş"

Emre Aşık'tan yeni ifade: Beni iki gün içinde öldürecek!
Yağmur Aşık'ın, cezaevi firarisi olan sevgilisi Erdi Sungur'la birlikte, eşi Emre Aşık'ı öldürmek için cinayet planı yaptığı, ikilinin Düzce'de ormanlık alanda Emre için mezar yeri bile baktığı ortaya çıkmış ve natmadıroa kasten öldürmeye teşebbüs suçundan dava açılmıştı.

Emre Aşık, 27 Eylül'de avukatı Ali Kemal Atçeken ile birlikte Ataşehir Asayiş Büro Amirliği'nde yeniden ifade vermişti. Emre Aşık'ın, eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiğine dair verdiği ifadeye ulaşıldı. Ünlü futbolcu ifadesinde, Yağmur Aşık'ın kendisini öldürmek için ikinci kez tetikçi tuttuğuna dair avukatı Funda Sadıkahmet Alp'e 27 Eylül 2020'de WhatsApp üzerinden ihbar geldiğini söyledi. 

'İLK TETİKÇİ İHBAR ETTİ'

Emre Aşık, ikinci tetikçinin tutulduğu ihbarının, eşinin daha önce kendisini öldürtmek istediği sevgilisi Erdi Sungur tarafından yapıldığını bildirdi. Aşık, "Avukatım, WhatsApp üzerinden kendisine Erdi Sungur isimli şahıstan bir mesaj geldiğini, mesajda, Yağmur Aşık'ın tekrar bir tetikçi tuttuğu, tutmuş olduğu tetikçiye para verdiği, bu tetikçinin isminin Baycan Şenürek olduğu ve bu şahsın beni öldüreceği yazdığını söyledi" diyerek mesajların çıktılarını delil olarak sundu.

Emre Aşık ifadesini şöyle tamamladı: "Bu mesajları atan Erdi Sungur isimli şahıs avukatımı aramış ve tutulan tetikçinin iki gün içinde beni öldüreceğini söylemiş. Ben bu durum karşısında tedirgin oluyorum. Can güvenliğimin olmadığını düşünüyorum. Beni öldürmek için adam tutan Yağmur Aşık'tan ve tetikçi olduğunu öğrendiğim Baycan Şenürek'ten davacı ve şikayetçiyim." Yakın koruma istemeyen Emre Aşık, eşinin evine yaklaşmaması, kendisine yönelik tehdit ve hakarette bulunmaması, iletişim araçları ile rahatsızlık ve şahsi eşyalarına zarar vermemesi için tedbir talebinde bulunduğunu da dile getirdi. 

YAĞMUR AŞIK ADLI KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Aynı gün gözaltına alınan Yağmur Aşık ve Baycan Ş., emniyet işlemlerinin ardından "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "kasten öldürmeye azmettirme" suçlarından Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Yağmur Aşık savcılıktaki sorgusunda Erdi Sungur'un kendisine saplantılı şekilde âşık olduğunu öne sürdü: "Bu eylemlerini duygusal isteklerine karşılık vermediğim için yapmaktadır."

Baycan Ş.'nin aile dostları olduğunu söyleyen Aşık, "Bana iftira atan Emre Aşık, onun avukatı ve Erdi Sungur'dan şikayetçiyim" dedi.

Baycan Ş. ise sorgusunda "Yağmur Aşık'la aramızda normal arkadaşlık dışında bir şey yoktur. Ben bu olayın hiçbir yerinde yokum. Suçlamayı kabul etmiyorum" diye konuştu.

Yağmur Aşık ve Baycan Ş., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca Yağmur Aşık'ın Emre Aşık'a ve iş yerine 300 metreden fazla yaklaşmamasına karar verildi.

 

PLAN EMRE'Yİ ÖLDÜRMEKTİ!

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık'la Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma ekibinin aracına çarparak kaçtıktan sonra yakalanan Erdi Sungur, Emre Aşık'ı öldürmek için Yağmur Aşık'la plan yaptıklarını iddia ederek, "Düzce'de bir evde kalıyorduk. Keşif yaparken mezar yeri bakıyorduk. Plan Emre'yi öldürmekti" dedi. 

'YAĞMUR TEHDİT EDİLDİĞİMİZİ SÖYLEYİNCE EMRE'Yİ ÖLDÜRMEYİ KAFAYA KOYDUM'

Erdi Sungur, Yağmur Aşık'ın kendilerini Emre Aşık'ın tehdit ettiğini söylediğini belirterek, "Yağmur bana, 'Bu adam bizi tehdit ediyor' dedi. Zaten ben tehdit telefonları alıyordum ama Emre'den dolayı mı, başka yerden mi bunu bilmiyorum. Sonraları Yağmur mu beni tehdit ettiriyor? diye bir fikir geldi aklıma. Emre yaptırıyormuş gibi mi yapıyor diye düşündüm. Bunu bir türlü oturtamadım. Bundan dolayı ben de yapalım diye kafaya koymuştum. Çünkü tehdit görüyoruz. Yanımda kadın var. Hamile olduğunu beyan ediyor.

İstanbul'dan yola çıkıyoruz Düzce, Karasu, Bursa gibi birçok yere gittik. Buralara gittiğimiz zamanlarda araçla bizi sıkıştırıyorlardı. Selektör yapıyorlardı, dur diyorlardı. Ama bunun Emre'den kaynaklandığını söylüyordu. Ben bilmiyordum. Sadece telefonda ve birkaç araç takip ettiğine şahit oldum" diye konuştu.