Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Enes Batur'un YouTube'a video yüklemesi yasaklandı!

Magazin , 31 Mart 2021 Çarşamba, 12:37

Türkiye'nin en çok takipçiye sahip YouTuber'ları arasında yer alan Enes Batur, 'Topluluk Kuralları' ihtarları gerekçesiyle YouTube'dan ceza aldı. Sosyal medya fenomeninin YouTube'a video yüklemesi yasaklandı.

Enes Batur'un YouTube'a video yüklemesi yasaklandı!

Yıllardır yayınladığı videolarla YouTube'da 15 milyon aboneye ulaşan Enes Batur, aldığı cezayla büyük şok yaşadı. YouTube'a video yüklemesi yasaklanan 22 yaşındaki fenomen, sosyal medyada yaptığı paylaşımla bu karara isyan etti. 15 milyon aboneye ulaştığı için YouTube için özel video hazırlayan Batur, "Topluluk Kuralları ihtarları nedeniyle şu anda video yükleyemezsiniz" uyarısını aldı.

'SIKINTIYI ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIM'

Duruma Instagram hesabından isyan eden fenomen, "Sinir krizi geçireceğim gerçekten. Beş yıl önce yayınladığım bir video yüzünden ihtar aldım. YouTube'a video yüklemem yasaklandı. Sıkıntıyı çözmeye çalışacağım bakalım, dualarınızı eksik etmeyin" ifadelerini kullandı.

Aracının içinde çektiği bir selfie'yi de takipçileriyle paylaşan Enes Batur, "Moralim bozukken story falan atasım gelmiyor hiç" mesajını yazdı.

Daha önce de benzer olaylar nedeniyle cezalar alan sosyal medya fenomeni, daha sonra video paylaşım platformundaki kısıtlamalarını kaldırmayı başarmıştı.

ÇOK PARA KAZANIYOR MU?

Geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan'ın 'Gör Beni' programına konuk olan Enes Batur, merak edilen çok para kazanıp kazanmadığı konusuna değinmişti.

"Onların benim işlerimi sevmemesi çok önemli değil. Parası olmayıp da parası çok fazlaymış gibi takılan insanlardan bahsediyorum. 'Parasızlar' falan demiyorum, paranın bir değeri yok ama onun için canını verebilecek insanlar var..."

"Ben istediğim şeyleri alabilecek kadar para kazanıyorum. Başkaları beğensin diye bir şey almıyorum kendi hoşuma gidecek şeyleri alıyorum. 50 bin TL diye gidip bir saate para vermiyorum. Hoşuma giden şeyleri alıyorum; 50 TL de 100 TL de olabilir..."

"Son 1.5-2 yıldır paramı kendim kontrol ediyorum, daha önce ailemdeydi bu iş. Para hiçbir zaman benim odak noktam olmadı."

'BU İŞİ NEDEN YAPMAYAYIM'

"YouTube kanalını-açmaya nasıl karar verdiniz?" sorusuna ise "Youtube ilk kurulduğunda takip etmeye başladım. Yurtdışından rastgele insanları takip ediyordum. Bir hafta boyunca izledim, sonra Türkiye'de bu işi yapan insanlar gördüm. O zaman en fazla 15 bin takipçisi olan hesaplar vardı. Ben de 'neden yapamayayım ki bu işi?' dedim. Çok istekliydim bu konuda. Tabii maddi imkansızlıklar vardı, pes etmeyi seven bir insan değilim çabaladım oldu" yanıtını verdi.