Bursa
Parçalı Bulutlu
14.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Enginyurt 'Kırat'a bindi

Gündem , 18 Aralık 2020 Cuma, 23:22

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen Cemal Enginyurt, düzenlenen törenle Demokrat Parti'ye katıldı.

Enginyurt 'Kırat'a bindi

Demokrat Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen rozet takma töreni ile MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti. Törende konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal şunları kaydetti: "Bu büyük ülkenin içinden süzülerek geldiği tarihi mecrayı iliklerimize kadar hisseden adanmış ruhlar olarak siyasette de başka kaygıları olmadan siyaset yapan insanlarız. Bugün de Türkiye'nin sıkıştığı daraldığı, Türk insanı ile Türk insanı arasında duvarların örüldüğü makuliyetini kaybetmiş Türkiye ikliminde siyasette milletimize nefes aldırabilmek adına bir büyük mücadele içerisindeyiz. Maalesef azami düzeyde ilke, prensip, değer, ideal, birlikteliği yapması gereken insanların asgari düzeyde maddi makam menfaat birlikteliği yapar hale geldiği bir siyasi portreyle karşı karşıyayız."

HAKLARIMI HELAL ETTTİM

Ordu Milletvekili Enginyurt ise, başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere herkes tüm haklarını helal ettiğini açıklayarak şunları söyledi:
"41 yıl Milliyetçi Hareket Partisi içinde mücadele ettim. Bu 41 yıl içerisinde hep şunu hedefledim, siyaset de mücadele de millet için yapılır hak için yapılır. Hakkın olmadığı yerde hakkın korunmadığı adalet olmaz. Her zaman sanayicinin, çiftçinin, köylünün, işçinin derdini dile getirmekten çekinmedim. Israrla birileri bu söylemlerin cumhur ittifakına zarar veriyor denilmesine rağmen hep şunu söyledim. Ben sokağın sesini ben milletin derdini haykırıyorum. Son olarak Tarım Bakanı'nın fındık rekoltesini 665 bin ton olarak açıklamasıyla birlikte bir tavır sergiledim. Tavır yine Cumhur İttifakı'na zarar olarak açıklandı ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildim. Ben tüm haklarımı helal ettim. Başta Devlet Bahçeli olmak üzere en ufak hakkım varsa helal olsun."