Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erdoğan'dan ABD'ye: Bal gibi de PKK'nın yanındasınız

Gündem , 15 Şubat 2021 Pazartesi, 14:03

Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yapıyor. Pençe Kartal-2 Harekatına ilişkin Erdoğan, "İlk etapta bütün inlerine, mağaralara gireceğiz demiştik ya 42 terörist bu esnada gebertildi. Her geçen yıl daha da gelişen Türk Ordusu'nun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne de piyon güç vardır. Askerimizin karşısında duramayan terör örgütü maalesef alçaklıkta sınır tanımıyor, bunlar alçak değil bunlar çukur." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan ABD'ye: Bal gibi de PKK'nın yanındasınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Sözlerimin hemen başında içinde bulunduğumuz mübarek Receb-i Şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günlerin milletimiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

Bugün sizlerle ve milletimizle ülkemizin son 40 yılına damgasını vuran terör meselesiyle ilgili bir perspektifte hasbihal etmek istiyorum. Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şehit olan 3 askerimizle teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimiz bir kısmı 5 ay bir kısmı 6 ay bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu terörist alçakların ellerinden kurtaracağız hep bunların hesabını yaptık. Çok uğraştık. Bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. İlk etapta 42 terörist bu esnada gebertildi.

Esirleri bunlar mağarada iyice köşeye sıkıştırarak en sonunda, Meclis'te biz bir soruşturma önergesi vererek bunun bütün detaylarını gündeme getirecekler. Bu sabah grup başkanımız Naci Bey ile konuştuk, adımını atacağız. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. İşin gerçeği nedir bunları anlatacağız. işin içinde olan Milli Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacak.

ABD'NİN 'EĞER'Lİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Batı bundan anlar mı? İsterse anlasın, isterse anlamasın. İşte ABD'nin yaptığı bir açıklama var. Evlere şenlik. Hani siz PKK'nın yanında değildiniz? Haniz siz YPG'nin yanında değildiniz? Bal gibi yanındasınız ve arkasındasınız. Bunlar binlerce TIR mühimmat getirdiler, teröristlere teslim ettiler.

Artık lama yok. Eğer biz sizinle NATO'da berabersek bize samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Ordumuz zaman ve mekan tanımaksızın gereken her harekatı kendi imkanlarıyla yürütebiliyor. Türk ordusu önünde durabilecek terör örgütü ya da piyon yoktur.

Son harekatımızda bu gerçeği biz bir kez daha gördük.

Terör örgütü alçaklıkta sınır tanımıyor. PKK kaçamayacağını anlayınca yıllar önce kaçırdığı vatandaşlarımızı şehit etti.

Bu masumların kanı Irak'ta veya Suriye'de teröre sempati besleyen herkesin eline bulaşmıştır.

Vicdansızlara bak. Bomba var, her türlü silah var ama çakı yok.

Bay Kemal bunları iyi öğren. Bu öyle sıradan değil. Kimin nerede ne yaptığını biz gayet iyi biliyoruz. Sen de öğreneceksiniz. İstesen de istemesen de öğreneceksin. Ankara'dan İstanbul'a yürümeye benzemez. Bu gerçekleri iyi öğreneceksiniz.

Dünyaya diyoruz ki gelin bu alçakların gerçek yüzünü iyi tanıyın. Sayın Biden sen de bunları iyi tanı. PKK'nın bu ilk sivil katliamı değil. Karşımızda 'bir insanın ölümü trajedi, bir milyon insanın ölümü ise istatistiktir' diyen bir zihniyet olduğunun farkındayız.

2023'te bir başka seçim yaşayacağız Rize'de. Sadece Rize'de değil. Türkiye'nin neresinde hemşehrilerimiz varsa. Her yerden bir başka inşallah heyecan doğuracağız. Hiç endişeniz olmasın. Biz dimdik ayaktayız. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ne diyor Rabbimiz... 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiz. Onlar diridirler. Ancak siz bilemezsiniz.' İşte bütün mesele bu. Biz kendimize bakacağız. Biz ne olacağız...

Bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Buradan bir müjde daha vereceğiz. Şimdi kardeşlerimiz Rize-Artvin Havalimanı Aralık 2021'de Ulaştırma Bakanım diyor ki 'Bitiriyoruz'

Türkiye'nin 81 vilayetinde hepsinde de eğitimde sağlığa adaletten güvenliğe spordan sosyal desteklere kadar her konuda belli standartların üzerinde hizmet alıyor.

Bir tarafta SİHA, bir taraf İHA öbür tarafta Ayasofya. Gençliğimizin rüyasıydı bunlar. Şimdi gerçekleşti.

Salgının olduğu dönemde kongre yapıyoruz. Salon dolu. Yarın da Trabzon'da kongre yapacağız.