Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erdoğan'dan gençlere: Yerli otomobili sizler yapacaksınız

Siyaset , 12 Şubat 2021 Cuma, 16:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon, Van İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katılıyor.

Erdoğan'dan gençlere:    Yerli otomobili sizler yapacaksınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Van İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Gençlere seslenen Erdoğan, "Tüm provokasyon gayretlerine rağmen birlik ve beraberliğin en güçlü olduğu dönemdeyiz. Kaos için girişilen her çaba milletimizin feraset duvarına çarpıyor. Her alanda tarihimizin en kararlı adımını attığımız bir dönemdeyiz. Birilerinin hayalleri bu adımların gerisinde kalıyor olsa da, her bir vatandaşımızın büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz. Yerli otomobili sizler yapacaksınız. Ülkemizi uzayda sizler temsil edeceksiniz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Salgın döneminde dünyanın pek çok ülkesinde gençlerin ciddi sıkıntılar yaşadıklarına şahit olduk. Türkiye bu süreci hem sağlık altyapımızın ve sistemimizin gücü hem de devlet ve millet olarak beraberliğimize sımsıkı sarılmamız sayesinde en az sıkıntı ile geçiriyoruz. Çoğu gençlerden oluşan sağlıkçılarımız fedakarca çalıştılar. Çoğu gençlerden oluşan gıda tedarik zincirlerimizde görev yapanlar vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet verdiler. Küresel sağlık krizine karşı tarihi bir mücadele yürüttük. Biz, umutsuzluğu küfürle eş değer gören bir medeniyetin mensubuyuz. Bu temelsiz, içi boş bir umut söylemi de değildir. Pek çok sebebimiz var. Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapısına sahibiz. Yakın tarihimizin en eğitimli insan kaynağına sahibiz. Artık kendi stratejisini belirleyen, taktiklerini uygulayan, hedeflerine yürüyen bağımsız bir Türkiye var.

Tüm provokasyon gayretlerine rağmen birlik ve beraberliğin en güçlü olduğu dönemdeyiz. Kaos için girişilen her çaba milletimizin feraset duvarına çarpıyor. Her alanda tarihimizin en kararlı adımını attığımız bir dönemdeyiz. Birilerinin hayalleri bu adımların gerisinde kalıyor olsa da, her bir vatandaşımızın büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz. Yerli otomobili sizler yapacaksınız. Ülkemizi uzayda sizler temsil edeceksiniz. Yeni ekonominin tasarımından yazılımına, üretiminden geliştirilmesine her aşamasında sizler olacaksınız. Dijital dünyayı sizler kuracaksınız. Üniversitelerimizi marjinal grupların eylem sahası olmaktan çıkartıp bilim yuvası olmasına sizler getireceksiniz.

Geçmişte üniversitelerdeki en büyük sorun yükseköğrenim harçlarıydı. Bu engeli biz kaldırdık. Artık harç yok. İlave imkanlarla istisnasız herkesin erişimine açtık yükseköğretimi. Yurt barınma sorununun çözümünde önemli bir adım attık. Beslenme yardımı ile ilave destek verdik. yükseköğrenim kredi ve bursları biz yükselttik. Spor tesislerini ülkemizin her köşesinde, mahallelerde yaygınlaştırarak, gençlerimizin beden sağlığına verdiğimiz önemi gösterdik. 5G ve fiber altyapı ile ilgili çalışmalarımızı hızla tamamlayarak gençlerimizi geleceğin dijital dünyasıyla da biz buluşturacağız.