Bursa
Çok Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erdoğan Telegram'da ilk mesajını attı

Gündem , 13 Ocak 2021 Çarşamba, 16:47

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Telegram ve BİP'de hesap açtıktan sonra Telegram hesabından ilk mesajını yayınladı. Erdoğan, ilk mesajının konusu kuraklık ve su olarak belirledi.

Erdoğan Telegram'da ilk mesajını attı

WhatsApp'ın gizlilik verileri hakkındaki kararı sonrası milyonlarca kişi alternatif uygulamaları yüklemeye başladı. Erdoğan'da bu isimlerden biri oldu. Bugün Telegram hesabından ilk mesajını da paylaşan Erdoğan, "Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor" dedi.

Erdoğan'ın paylaştığı mesaj şöyle:

"Sevgili kardeşlerim,

Buradaki ilk mesajlarımdan birinin, çok önem verdiğimiz su meselesiyle alakalı olmasını istedim.

Malumunuz, son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor.

Biz geçtiğimiz 18 yılda 600 baraj, 590 hidroelektrik santralı, 262 içme suyu tesisi ve daha birçok eser inşa ederek su kapasitemizi hemen her bölgemizde en üst seviyeye çıkardık. Bu alanda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

Ancak mevcut kaynakların en iyi kullanımının asıl yolu, tasarruf ve bilinçli tüketimden geçiyor.

Bu anlamda devlet-millet elele, inşallah yağışların da artması temennisiyle bu zorlu dönemi aşacak, daha güçlü yarınlar için mücadelemize devam edeceğiz.

Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum."