Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
14.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Eren bülbül enselerinde

Gündem , 15 Ocak 2021 Cuma, 20:19

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir zamanlar 1500 kişiyle piknik yapar gibi kamp yapan PKK'nın sayısı 320'dir. Hainlerin bugün kolunu kaldıracak hali yoktur. Eren Bülbül enselerindedir, hesabını görecektir. Kandildeki o ahlaksızın söylediklerinin hiçbir hükmü yoktur." dedi.

Eren bülbül enselerinde

Bakan Soylu, Gölbaşı'nda düzenlenen 25'inci Dönem Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Burada konuşma yapan Bakan Soylu, "Bu mesleklerin ilhamı, gayreti ve sorumluluğu önce Cenabıhaktan, sonra da bu aziz milletin kendisinden gelir. İşte onun için, eğer bu üniformayı giyiyorsanız Cenabıhakkı da iyi tanımak lazım, bu milleti de iyi tanımak lazım. Kösedağ'da bizi tarihe gömdüklerini zannettiler. Fakat biz 56 yıl sonra üç kıtaya hükmedecek bir devletin temelini attık. Ankara Savaşı'nda bu hikayenin bittiğini zannettiler ama biz 51 yıl sonra bir fetih ve bir Fatih'le çağ kapayıp, çağ açtık. Sevr ile bizi parça parça ettiklerini zannettiler ama biz 3 yıl sonra, ay yıldızlı bayrağımızla cumhuriyetimizle beraber ayağa kalktık. Darbe dediler, demokrasi dedik.

Fitne dediler, kardeşlik dedik. Sağ- sol, Alevi- Sünni, Türk- Kürt dediler, millet dedik. Fakirlik, kriz, İMF dediler, biz alın teri dedik. Her seferinde de ayağa kalktık. 15 Temmuz gecesi, son bir hamle daha yaptılar. Allah bilir ya, belki de ellerini ovuşturup 'bu sefer oldu, bu sefer tamam' dediler ama biz Demetle, Kübrayla, Gülşahla, Sevdayla, Seherle, Zeynep baş komiserle, Mustafa Tecimen başkanla, Murat amirle, Oruç kardeşlerle ve şu anda maneviyatlarıyla burada olan, o gecenin tüm şehitleriyle onların tüm hesaplarını yine alt üst ettik. Yine yanıldılar, yine hüsrana uğradılar" ifadelerini kullandı.

'RABBİM AYAĞINIZA TAŞ DEĞDİRMESİN'

Bakan Soylu, konuşmasının sonunda, polis teşkilatına yepyeni bir kuvvet, yepyeni bir güç olarak gözleri ışıl ışıl 500 kadın polisin katıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Biz bu beş yüz evladımızı tam 17 bin 602 aday arasından seçtik. Eminim ki o kardeşlerimizin her biri de bu emaneti hakkıyla taşırdı ama en nihayetinde bir seçim yapmak lazımdı, inşallah onlarla da başka vesilelerle buluşuruz. Bugün buradaki kardeşlerimizin hepsi, eğitimlerini tamamladılar, polis meslek müfredatının yanı sıra ileri seviye atış teknikleri, keskin nişancılık, arazi harekâtı gibi birçok konuda eğitim aldılar.

Biraz sonra yemin ederek, görev yerlerine dağılacaklar. Yemin metni sabittir ama benim bu törenlerde adetimdir, kendim sorarım, cevabı kendim duymak isterim. 25'inci dönem kadın özel harekatçılar, 'beşyüzler' size soruyorum; Dünyanın bu en büyük emanetini teslim almaya, bu emaneti canınız pahasına korumaya, nereden 'imdat' sesi duyarsanız koşmaya, görev neredeyse orada olmaya, Nene Hatunların, Şerife Bacıların, Nezahat Onbaşıların, Halime Çavuşların torunları, Kübra'nın, Seher'in, Gülşah'ın, Zeynep'in arkadaşları, size soruyorum; şu ay yıldızlı bayrak uğruna, onların yaptığını yapmaya hazır mısınız? Allah sizlerden razı olsun. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Cenabıhak çıktığınız bu yolu, hayırlı ve mübarek eylesin."