Bursa
Çok Bulutlu
15.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erhan Keleşoğlu'ndan acı haber

Bursa , 26 Şubat 2021 Cuma, 08:10

Osmangazi Belediyesi'nin ilk Başkanı Erhan Keleşoğlu hayatını kaybetti. Bursa'nın Osmangazi ilçe belediyesinin kurucusu ve ilk belediye başkanı olan Erhan Keleşoğlu'nun cenazesi 1 Mart Pazartesi günü Osmangazi Belediyesi önünde yapılacak törenin ardından öğle namazını müteakip Ulucami'de kılınacak cenaze namazı sonrası Emirsultan Mezarlığı'na defnedilecek.

Erhan Keleşoğlu'ndan acı haber

Bursa'nın Osmangazi ilçesinin ilk Belediye Başkanı Erhan Keleşoğlu 80 yaşında hayatını kaybetti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi'nin ilk Başkanı Erhan Keleşoğlu'nun vefatını derin bir teessürle öğrendim. Erhan Başkan'ı, ilçemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. "dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, "Bursa'mıza 70'li yıllardan itibaren gerek iş dünyasındaki başarılarıyla gerek siyaset alanındaki çalışmalarıyla değer katan Osmangazi Belediyesi Kurucu Başkanı Erhan Keleşoğlu'nun vefatını üzülerek öğrendim. Keleşoğlu ailesinin ve Bursa'mızın başı sağ olsun." ifadesini kullandı.

Mustafa Bozbey sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, "Osmangazi Belediyesinin kurucu başkanı, hizmetleri ile gönüllerde taht kuran, dost ve güzel bir insan Erhan Keleşoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ailesine, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı ve sabır diliyorum." notunu düştü.

ERHAN KELEŞOĞLU KİMDİR?

1941 Niğde-Fertek doğumludur. İş adamı, siyasetçi... Bursa'nın Osmangazi İlçesi'nin ilk belediye başkanıdır.

1961'de Galatasaray Lisesi'ni, 1965'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin Maliye ve İktisat Bölümünü bitirdi.

1968-1972 arasında Türkiye İş Bankası'nda Müfettiş olarak çalıştı, bu arada bir yıl süreyle Paris'te Bankacılık stajı yaptı. 1972-1975 arasında Tarsus Çukurova Sanayi İşletmeleri TAŞ'ta Finansman Müdürlüğü görevinde bulunduktan sonra Bursa'ya geldi ve 1975-1978 arasında Sönmez Endüstri Holding AŞ'ye Genel Koordinatör oldu. Daha sonra Belediye Başkanı seçilinceye kadar, bazı özel şirketlerde yönetici ve danışman olarak çalıştı.

1983'te Anavatan Partisi'nin (ANAP) il örgütü kurucuları arasında yer aldı, 1987'ye kadar bu partinin İl Sekreterliği görevini üstlendi. Daha sonra Doğru Yol Partisi'ne katıldı ve 1989'da yapılan yerel seçimde bu partiden Osmangazi Belediye Başkanı seçildi.