Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erkan Kamat "Kamuoyuna açıklayacağım"

Bursaspor , 17 Ağustos 2020 Pazartesi, 10:17

23 Ağustos’ta yapılacak olan olağanüstü genel kurulda seçime tek başkan adayı olarak girecek olan Erkan Kamat lifebursa.com’un Onur Market katkılarıyla sunulan Haftaya Bakış köşesinin canlı yayın konuğu oldu.

Erkan Kamat "Kamuoyuna açıklayacağım"
Adnan Batır ve Fatih Akkuş’un konuğu olan Başkan adayı Erkan Kamat, Bursaspor’un son derece ciddi bir süreçten geçtiğini ifade ederken “Gerekli enerjiyi ve zamanı ayırarak kulübe faydalı olacağımızı düşündüğümüzden Başkan adayı olmamın gerektiğini de hissederek bu göreve talip oldum” dedi.

Kamat soruları şöyle cevapladı;

Türkiye’deki bütün kulüplerin mali açısından sıkıntısı var. Dünyada yaşanan mali sorunların kulüpleri nasıl etkilediğini biliyoruz. Bursaspor Kulübü dernek statüsünde yönetildiği için yönetildiği için bazı hamleleri yapamıyorsunuz. Arkadaşlarımızla bunların üstesinden gelebilmek adına çaba harcayacağız. Maddi desteğin yanında takımı ayağa kaldırmak için mali ve sportif açıdan yükselmeye adım atacağımızdan şüpheniz olmasın.”

ÇOK CİDDİ SORUNLAR VAR
“Maddi anlamda kulübe yapılması gerek katkı planlama ile olacak değil. Mutlaka mali açıdan katkı sağlanacak. Süper Lig'e çıkmak için bazı sözleşmeler protokoller gerek. Takımdan gidecekler, kalacaklar, yeni oluşacak kadro. Bu işler için ciddi bütçe gerekir. Biz de bu işimizi en iyi şekilde yaparak, şöyle böyle olsun diye söylemedik. Yapılması gerekenleri bildiğimiz için yola çıktık. Herkesin bizim yanımızda olup destek vereceğini düşündük. Bursaspor ciddi sorunları olan bir yer. Sorunları çözebilmek için çaba harcayacağız. Biliyorum ki bir şeyler yapılacak. Bu desteklerle kulübü çok iyi yöneteceğimizden şüphem yok.”

MESTAN’DAN FEDAKARLIK BEKLİYORUZ
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Divan Kuruluna listelerimizi verirken enerji ve yüzümüzdeki güler yüzü kulübün içerisinden girerken hissettirdik. Bizleri karşılayan personelin yüzlerinde gülümseme vardı. Bu beni ve arkadaşlarımı son derece mutlu etti. Mustafa Gönden’e teslim edilen geçici görevle ilgili görüşmelerimiz oldu. Biz daha iyi neler yapabiliriz konusunu tartıştık. Allah kısmet ederse 23 Ağustos’ta yapılacak ilk oturumda bu işi bitirmek istiyoruz. Pandemi ve tatil nedeniyle çoğunluk sağlanmayabilir ancak olmazsa 30 Ağustos’a kadar aradaki süreci kaybetmemek istiyoruz. Mesut Mestan yönetiminin bizim önümüzü açması için fedakârlık bekliyoruz.”

MUSTAFA GÖNDEN ÇOK DEĞERLİ BİR İSİM
“Kendimize göre planlamamızı başlattık. Mesut Mestan beyin bizimle yapacağı görüşmelerden sonra eğer ki yolumuzun açık olduğunu söyleyip, "kulüpte sizin için elimizden geleni yapacağız" dedikten sonra net bilgileri alacağız. Bilgimiz var önümüzdeki tabloyu detaylı olarak görmeliyiz. Bir iki gün içerisinde işleri yoluna koyabiliriz. Ben çok samimi ve kucaklayıcı bir insanım. Mustafa Gönden ile baş başa görüştüm. Kendisi negatif havanın olmadığını iletti. Mustafa Hocanın Bursaspor Kulübü’nü en iyi şekilde temsil edeceğini biliyorum. Mesut Mestan beyin de camiada güvenilen birisine görev verdiğini düşünüyorum. Ben kendisine “Görevinizi sözleşmeniz süresince yapın. Farklı konuları görüşürüz” diyerek teşekkür ettim.”

ADİL CENKÇİLER ÇOK DEĞERLİ BİR İSİMDİR
“Takımda bulunan oyuncular ile değerlendirmeyi gerekli raporları önümüze aldıktan sonra yapacağız. Ben kulüpte görev yaptığım sürede Adil Cenkçiler’in neler yaptığını biliyorum. Arkadaşlarıyla diyaloğunu biliyorum. Bazı problemleri yönetime aksettirmeden çözen bir insan. Çalışma fırsatımız olursa ben çok mutlu olurum. Kendisiyle görüşeceğiz. Görev yaptığı dönemde ciddi başarılar elde etti. Sportif yükleri alıp, o problemlerin çözümünü yapmış bir menajerdir. İnşallah görüştüğümüzde olumlu cevap alırız.”A.Ş. İÇİN PROSEDÜR VAR
“Verilen desteğe layık olmak için çalışacağız. Bu işlerin kolay olmadığını herkes biliyor. Dualar alıyoruz. Başaracağımıza inandığımız için buradayız ve çalışacağız. Her kulübün bir prosedürü vardır. Anonim şirket olmak için görüşmelerimiz vardı. Yönetmelikler neyi gerektiriyorsa onu yapmak arzusundayız. Keşke hep beraber A.Ş. yaparak kulübü daha önemli yerlere taşıyabilelim. Bu konu çok önemli.”

KAMUOYUNA AÇIKLAYACAĞIM
Bursaspor Kulübü’nün önünde bulunan eksi puan ve transfer yasağı sorunlarının çözümü için ne tablolar önümüze geldiğinde girişimlerimizi hemen yapacağız. Yapılmış olan protokoller çerçevesinde taahhütlerin yerine getirilmemesinden dolayı bunların nasıl üstesinden gelebiliriz. Federasyon ile ilgili alınmış veya alınacak tüm gelişmeler ile ilgili kamuoyunu bilgilendireceğim.

BASKETBOL TAKIMI ÇOK BAŞARILI
Sezer Sezgin kardeşimiz heyecanlı. Bu takım için ciddi mesai harcadı. Bursa’nın önemli ailelerinden Kızıl’ların desteğini aldı. Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımına yapılması gerekenleri yaptılar. Çok geçmişi olamayan bir takımın böyle başarıları kısa sürede kazanması müthiş bir başarı. Sponsor desteğiyle başarılı olmak en doğru yönetimdir. Ekibimizle bu konuyu değerlendireceğiz“

BURSASPOR’U SAVUNURUM
Bursaspor’un hakkını yönetici görevimi tamamladıktan sonra da zaten korudum. Bundan sonrada hakkını yedirtmem. Her lobide Bursaspor’un asla ve asla hakkını yedirtmem ve tartışmam. Bursaspor Kulübü’nün başkanlık koltuğunu en iyi şekilde temsil eder ve savunurum.”

BATALLA İLE ÇALIŞMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL
TFF 1. Ligi’nde yabancı hoca görev alamayacağını federasyondan gelen bilgi ile öğrendim. Yönetimde görev versem teknik kadroya koyabilir miyim dediğimde disiplin cezası ve hak mahrumiyeti alabileceğimi söylediler. Bu nedenle kulübün bu ligde Batalla ile çalışması maalesef olmuyor. Gönlümüzden geçeni ancak süper lige çıktıktan sonra düşünebiliriz. Önemli kulüplerin başkanlarıyla görüştüm. Güney Amerikalı ve İngiliz hoca gibi çok değerli isimlerle görüştüm. Maalesef TFF’den bu konuda olumsuz cevap geldi. İngiliz hoca adayım Chelsea’nin efsane ismiydi. Türk hocalarımızla görüşüyorum.”